Фото прес-служби Міноборони

30 нових бойових комплектів для ЗСУ пройдуть "обкатку" в АТО – Полторак

У Міноборони презентували нові зразки форми та амуніції для бійців ЗСУ.

Сьогодні, 22 січня, у Міністерстві оборони України відбулася нарада з командирами бригад Збройних Сил для обговорення нових зразків форми одягу та продовольчих пайків для військовослужбовців, передає прес-служба відомства. У нараді також взяли участь радники міністра Тетяна Ричкова і Костянтин Лєснік, керівник Центру розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗС України підполковник Дмитро Марченко.

Під час зібрання міністр оборони Степан Полторак повідомив: "За минулий рік Збройні Сили України закупили 440 тисяч одиниць форми одягу та 380 тисяч комплектів нових берців. З урахуванням наявного майна на складах, ми впевнено "увійшли в зиму".

За його словами, паралельно протягом року тривала робота щодо постійного моніторингу форми, яка йшла у війська. За результатами цієї роботи на сьогодні відпрацьований єдиний бойовий комплект для особового складу.

Керівник оборонного відомства наголосив, що всі висловлені в ході наради з командирами бригад пропозиції щодо удосконалення представленого зразка єдиного бойового комплекту мають бути відпрацьовані протягом двох тижнів. "До 15 лютого 30 зразків єдиного бойового комплекту мають бути підготовлені і відправлені до зони проведення антитерористичної операції для "обкатки", – підкреслив він.

Полторак також поставив завдання до 15 березня представити йому доповідь щодо доцільності закупівлі або доопрацювання розроблених зразків, з урахуванням співвідношення "ціна-якість" та відгуків особового складу. Міністр також підкреслив, що паралельно має відбутися нарада з представниками підприємств, які бажають брати участь у виробництві форми одягу для Збройних Сил України.

Керівник оборонного відомства також звернув увагу на те, що додатковим чинником на заваді постачання до армії неякісних речей є налагодження дієвої системи контролю якості. Зокрема, сухі пайки нового зразка пройдуть випробування на якість не на солдатах, а в офіцерській їдальні Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України. Міністр також запропонував провести експеримент: "Виставити їх на продаж, і якщо куплятимуть – підпишемо контракт з постачальником".

Радник міністра Костянтин Лєснік, у свою чергу, зазначив, що виробники, які працюють з Міністерством оборони України, за останній час зробили серйозний крок вперед. "Усі чудово розуміють, що такий серйозний гравець, як Міноборони, матиме велике замовлення. В умовах значної конкуренції вони готові і вже змінюють підходи до якості", – підкреслив він. За його словами, усі предмети єдиного бойового комплекту виготовлені українськими виробниками, а от більшість матеріалів поки що – іноземні, тому що в Україні не налагоджено виробництво. "Але вітчизняні підприємства готові працювати", – зазначив радник.

/
/
/
/
/
/
/

Як повідомляв 5.ua, напередодні радник Президента Юрій Бірюков розписав нові цифри заробітної плати військовослужбовців, а також виплат за перебування у зоні АТО та на передовій.

Попередній матеріал
Експерт: Гривню може укріпити тільки зростання економіки, а не транші від МВФ
Наступний матеріал
В Івано-Франківську поховали бійця "Правого сектора" з позивним "Семен"
Loading...

У Міноборони розповіли, якою технікою поповняться ЗСУ

Бійці АТО повністю забезпечені індивідуальними медичними засобами - Міноборони

Саакашвілі заявив про співпрацю із Полтораком у справі повернення відчуджених земель Міноборони

Експеримент Міноборони з харчування військовослужбовців триватиме до 31 січня