25% школярів мають незахищений секс після вживання наркотиків,- статистика

  Сексуальна революція в Україні. Кожен десятий семикласник мав досвід статевого життя. А серед дев’ятикласників - кожен другий. Це статистика - від Дитячого Фонду ООН - ЮНІСЕФ.
  Секс у ранньому віці соціологи називають бомбою уповільненої дії. Чверть учнівської молоді, яка мала сексуальні контакти, у ліжку опинилася після вживання наркотиків чи алкогольних напоїв. І це, на думку дослідників, є найбільшою загрозою для суспільства. 

  Ольга Балакірєва, соціолог: "Ми переживаємо практично сексуальну революцію. Але те, що ми маємо навіть за умов епідемії СНІДу, практично кожен четвертий сексуальний контакт серед підлітків проходить без презервативу. Це жахлива ситуація. Це великі ворота для хвороб, які передаються статевим шляхом".

  Опитування серед українських школярів засвідчує, більше діти довіряють учителям ніж батькам. Адже про профілактику ВІЛ/СНІДу та про важливість безпечного сексу учням здебільшого розповідають класні керівники і шкільні психологи. Проте, нерідко запитання сучасних підлітків загоняють у глухий кут, навіть, досвідчених педагогів.

  Інна Овчарук, вчитель СЗОШ №21: "Відверто з питанням сексу вони не звертаються. Але цікавляться першим коханням. Тут намагаєшся вивести дітей на розмову з батьками. Щоб батьки поділилися з дітьми. Щоб наступив у батьків контакт з дітьми тісніший".

  Бажання підлітків завчасно подорослішати - може мати лихий кінець, впевнені їхні батьки. Втім, соромляться розпочинати відверті бесіди зі своїми чадами.

  Запитання журналістів "чи потрібно дітям розповідати про секс?" стало яблуком рОзбрату між мамою Надією Кепещук та її донькою Христиною Гейко.

  Мати: "Ось це моя дочка, але вона до мене не зверталася, відверто вам скажу. Пройшло все природньо, не обов’язково про це розповідати".

  Донька: "Повинні батьки розповідати, які від цього бувають наслідки. Адже вони бувають різні: рання вагітність, аборти ранні".

  Жінки вирішили продовжити дискусію вдома. Проте Христина вже точно визначилася, що сина Назара вчитиме довіряти батькам у всьому. Дитячі проблеми набули таких масштабів, що вирішити їх не в змозі навіть дорослі. Дослідники апелюють до чиновників. Пропонують запровадити профілактичні курси не лише для школярів, але і для їхніх батьків. 

  Людмила Голоднік, Андрій Поставець та Олександр Котельников, 5 канал
  Попередній матеріал
  Голодний бунт зкинув уряд Гаїті
  Наступний матеріал
  У Румунії бастує поліція
  Теги:
  Loading...