23 червня – День пам'яті десятків тисяч жертв більшовицьких розстрілів 1941 року

75 років тому у радянських в'язницях знищили понад 20 000 людей. Пам’ять жертв цього злочину вшановується 23 червня на рівні окремих громад

Сьогодні, 23 червня, у низці регіонів держави вшановують пам’ять жертв розстрілів в’язнів у тюрмах Західної України, повідомляє Інститут національної пам'яті на своїй сторінці у Facebook.

Науковці нагадують: з початком радянсько-німецької війни 22 червня 1941 року тюрми, що були переповнені політичними в’язнями, стали гострою проблемою для радянської влади. Особливо – у прифронтовій зоні. Радянська влада "вирішила" цю проблему у характерний для неї спосіб.

"75 років тому у в’язницях на окупованій у 1939-му році території (більшовики - 5.ua) знищили понад 20 000 людей. Пам’ять жертв цього злочину вшановується 23 червня на рівні окремих громад. Український інститут національної пам’яті закликає до загальнонаціонального вшанування та висвітлення теми", – підкреслили історики.

/
/
/
/

Детальніше про комуністичне злодіяння можна прочитати на сайті Інституту. Ми ж нагадаємо, що у травні в Запоріжжі звели пам'ятний хрест на честь польських військових, які загинули місцевому таборі НКВС на початку Другої світової війни.

Попередній матеріал
Італія відмовляється підписувати документ про продовження санкцій проти Росії - ЗМІ
Наступний матеріал
Уколов: Змусити РФ виконувати Мінські угоди можна лише збільшенням санкцій

В Україні відібрали ліцензію у проросійського телеканалу

У центрі Дніпра комунальники прибрали стелу "Перемога комунізму неминуча"

Президент Польщі підписав закон про декомунізацію

Депутати декомунізували Дніпропетровськ: реакція місцевих жителів

Президент про декомунізацію: Імена катів з карти України геть - і це не обговорюється

Рада декомунізувала ще 223 населені пункти, серед яких окуповані міста "ДНР" та "ЛНР"