5.ua

2 багатоповерхівки у Севастополі – 3-тю добу без світла [відео]

  Без електрики вже три доби живуть мешканці 2-х дев’ятиповерхівок у Севастополі. Майже 400 родин не можуть бодай приготувати їжу через аварію трансформатора. Комунальники кажуть, світло з'явиться, щойно поламаний пристрій замінять на новий. Утім, коли це станеться – невідомо.

   

  Валерій Беляєв, мешканець будинку: «Вот, открываю я эту камфорку. На максимум включаю, троечка. Держу. Теперь эту камфорку на максимум. Вот, ставлю руки - видите, холодное. Никакой реакции абсолютно».

  Валерій Беляєв демонструє, як у його квартирі працює кухонне обладнання. Дев’ятиповерхівка, де мешкає чоловік, повністю залежить від електрики. Його дружина бідкається – холодильник порожній, адже усі харчі за три дні знеструмлення зіпсувалися.

  Наталя Беляєва, мешканка будинку: «Пожалуйста посмотрите наш холодильник. Пустота. Просто пусто. Кушать нечего. Вот, мы уже все выбросили из холодильника. У нас электропечи. Ничего приготовить не можем. Я даже не могу вскипятить кипятка».

  У комунальній халепі мешканці двох дев’ятиповерхівок ще з вихідних. Люди розповідають: ще у п’ятницю світло почало блимати, потому впала напруга, а згодом – електрика й узагалі зникла.

  Місцеві мешканці: «Чай мы берем – второй детский сад есть, там горячий кипяток. Молочную кашку там тоже берем. Ну нету ни поесть, ни покупаться – ничего».

  Місцеві мешканці: «Едим все холодное. Я вообще покупаю одни сухарики. Только их и ем».

  Поламаний трансформатор належить комунальному підприємству «Енергосервіс». Знімальна група 5 каналу застала на підстанції ремонтну бригаду підприємства. Електрики кажуть: обладнання ремонту не підлягає, бо згоріло через перенавантаження мережі

  Юрій Завгородний, майстер Севастопольського КП «Енергосервіс»: «Трансформатор рассчитан максимум 600А, в этих домах стоят предохранители на 400. И тут на 400-800. Выдержит ли 600-800? Нет. Люди включали все, что угодно».

  Чиновники кажуть, що вже знайшли трансформатор для заміни, і електропостачання найближчим часом відновлять. Та ця заміна вирішить проблему лише одного мікрорайону. Необхідна модернізація електропостачання всього міста, але на це немає грошей. 

  Олександр Панасюк, начальник головного управління ЖКГ Севастопольської міської адміністрації: «Мы ежегодно проводим объем работ по модернизации домов, именно по улучшению их энергоснабжения, но это требует больших капиталовложений. У города их, конечно же, нет, поэтому наверное в течении ряда лет будут выполняться эти работы».

  Мешканці дев’ятиповерхівки доведені до відчаю і не вірять чиновникам. Кажуть, якщо за добу світла не дочекаються – перекриватимуть міські дороги.

  Юлія Крючкова, Назар Кіндрачук, Крим, Севастополь, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Квасневський назвав євроінтеграційну політику України "парадоксом"
  Наступний матеріал
  Знайдено тіло ще однієї жертви аварії «Коста Конкордії»
  Теги:
  Loading...