19 великих торговельних мереж мають сплатити 200 млн грн штрафів за завищення цін

  Торговельні мережі мають сплатити штрафів на 200 мільйонів гривень за протизаконні домовленості продавати товари за завищеними цінами.

  У Антимонопольному комітеті кажуть, що в деяких мережах до торговельної надбавки включали вартість прибирання території та підготовку товарів до продажу. Для того, щоб синхронно змінювати ціни, рітейлери передавали інформацію з кас магазинів про продаж товарів на інтернет-сервери. Там їх аналізували та повертали до мереж рекомендації для синхронної зміни розцінок. За три роки так званої картельної змови торговельні мережі отримали додатковий дохід у 50-60 мільярдів гривень.

  "Обмін інформації чи збирання інформації стосовно кожного касового апарату, стосовно кожної торговельної точки. Стосовно усіх продаж, які пройшли через цей в щотижневому форматі. При цьому ця інформація збирається в одному місці, в автоматичному режимі. За нашою інформацією, цей FTP -сервер знаходиться за межами України. Тому ми бачимо те, що можемо бачити – прояви оброблення цієї інформації на території України. Де і куди, яким чином інформація використовується у подальшому, на жаль, сказати не можемо", - повідомив в.о. голови Антимонопольного комітету України Микола Бараш.

  Попередній матеріал
  Польська газова компанія судитиметься з російським "Газпромом"
  Наступний матеріал
  Каськів утік до Австрії від звинувачень у шахрайстві і крадіжці - Аваков

  Євросоюз офіційно звинуватить "Газпром" у порушенні антимонопольного законодавства - ЗМІ

  Антимонопольний комітет розпочав розслідування проти компанії "Київхліб"

  Абромавічус: Антимонопольний комітет не виконує свої функції

  Антимонопольний комітет заперечує блокування закупівель бронежилетів для армії