штраф-магазин 5.ua

19 великих торговельних мереж мають сплатити 200 млн грн штрафів за завищення цін

  Торговельні мережі мають сплатити штрафів на 200 мільйонів гривень за протизаконні домовленості продавати товари за завищеними цінами.

  У Антимонопольному комітеті кажуть, що в деяких мережах до торговельної надбавки включали вартість прибирання території та підготовку товарів до продажу. Для того, щоб синхронно змінювати ціни, рітейлери передавали інформацію з кас магазинів про продаж товарів на інтернет-сервери. Там їх аналізували та повертали до мереж рекомендації для синхронної зміни розцінок. За три роки так званої картельної змови торговельні мережі отримали додатковий дохід у 50-60 мільярдів гривень.

  "Обмін інформації чи збирання інформації стосовно кожного касового апарату, стосовно кожної торговельної точки. Стосовно усіх продаж, які пройшли через цей в щотижневому форматі. При цьому ця інформація збирається в одному місці, в автоматичному режимі. За нашою інформацією, цей FTP -сервер знаходиться за межами України. Тому ми бачимо те, що можемо бачити – прояви оброблення цієї інформації на території України. Де і куди, яким чином інформація використовується у подальшому, на жаль, сказати не можемо", - повідомив в.о. голови Антимонопольного комітету України Микола Бараш.

  Попередній матеріал
  Польська газова компанія судитиметься з російським "Газпромом"
  Наступний матеріал
  Каськів утік до Австрії від звинувачень у шахрайстві і крадіжці - Аваков

  Євросоюз офіційно звинуватить "Газпром" у порушенні антимонопольного законодавства - ЗМІ

  Антимонопольний комітет розпочав розслідування проти компанії "Київхліб"

  Абромавічус: Антимонопольний комітет не виконує свої функції

  Антимонопольний комітет заперечує блокування закупівель бронежилетів для армії