16.000 ув`язнених українців не мають паспортів [відео]

  Це 13 відсотків від загальної кількості засуджених. На відновлення документів - грошей у держбюджеті країни не передбачено. Але знайти роботу без посвідчення особи колишні в`язні не можуть. Тож нерідко наважуються на нові злочини.

  Відсутність паспорта за ґратами - не заважає працювати. У Березанській виправній колонії ув’язнені стають електриками, токарями, столярами. Оператору цього верстата, Максимові, через рік звільнятися. На волі планує влаштуватися на завод. Єдине "але", чоловік десять років тому загубив паспорт. 

  Із власної практики це знає Костянтин Михайловський. У чоловіка паспорт ще радянського зразка. Отримати новий на волі самостійно не зміг. Відтак перебивався лише тимчасовими заробітками.

  Кожен тринадцятий засуджений українець не має паспорта. А це 16 тисяч ув`язнених. Оформлення одного - коштує щонайменше - сто гривень. У держбюджеті грошей на це не передбачено.

  Засудженому Олександру 39 років. Чоловік ніде не працював. За ґратами опиняється вп`яте. Тут навчився співати, складати вірші, грати на гітарі. Оскільки творчістю у в`язниці не заробиш, оплатити витрати на паспорт проситиме рідних.

  За новий паспорт відмовляються платити ті, хто залишився без нього не з власної провини. У половині випадків документ губиться на етапі досудового слідства.

  Допомагати відновити документи таким засудженим планують благодійники. Невдовзі, кажуть, мають відкрити спеціальний рахунок для грошових переказів. Ув`язненим залишається хіба що написати відповідні заяви.

  Людмила Голоднік та Віталій Дорощенко,  5 канал

  Попередній матеріал
  Українську команду офіційно зареєстрували на ралі Дакар-2013
  Наступний матеріал
  ЦВК завершила реєстрацію кандидатів у депутати Верховної Ради
  Теги: