15 років від смерті Діда Панаса - актора Петра Весклярова

  15 років минуло від смерті одного із найкращих казкарів вітчизняного телебачення - незабутнього Діда Панаса. Понад 20 років актор Петро Вескляров збирав біля вечірніх телеекранів хлопчиків і дівчат. Пам`ятають його і досі, і не лише завдяки казкам, - Дід Панас став героєм анекдотів і неймовірних історій. Щоправда, попри чверть століття прямих ефірів, до наших часів дійшов запис тільки однієї програми "На добраніч, діти!"...

  Зачувши вітання Діда Панаса, тисячі малюків бігли до телевізорів. А листи від дітей на телестудію приходили центнерами, пригадує редактор програми Володимир Заманський. Із дідом Панасом він пропрацював близько 10 років і зберіг про нього лише найтепліші спогади. Каже, - Петро Юхимович не грав для малечі, а по-справжньому жив у кадрі. А в затверджений сценарій програми завжди додавав якусь цікавинку.

  Володимир Заманський, редактор програми "На добраніч, діти!": "Йому було досить тісно просто сидіти і розповідати казочку. І ми йому поруч посадили величезну таку ляльку Бровко. Пес. І от одного разу, він з ним розмовляє - з цим псом, потім абсолютно незалежно від сценарію, в сценарії нічого такого не було, лізе в кишеню, дістає носовичка і витирає йому носа".

  Шалена популярність серед малечі мала й зворотній бік. Дід Панас закрив актору Петру Весклярову шлях до кінематографа. Адже у якій ролі не з`явився би на екрані, публіка відмовлялася сприймати його інакше, окрім як діда Панаса.

  Володимир Заманський: "Я пам`ятаю якийсь фільм - він там грав хірурга. І він з`явився в білому халаті, вуса... і зал закричав: "Дід Панас!!!". Після цього жоден режисер не хотів його брати в свій фільм".

  Письменники та видавці брати Каправнови добре памятають казки діда Панаса. А знамените привітання із "на добраніч, діти" стало традицією у їхній родині.

  Дмитро та Віталій Капранови: "Добрий вечір вам малятка, любі хлопчики й дівчатка! Це я - дід Панас - і сюди завітав, що б розважити вас! Ми дома вітаємось так. Досі. У нас уже малята по 20 років і бороди більші, як у нас".

  Наприкінці 90-х Капранови випустили 5 касет під назвою "Казки діда Панаса" і збагнули секрет успіху казкаря.

  Дмитро та Віталій Капранови: "Цей повільний темп, зміна повільна картинок, голос такий авторитетний, кожне слово акцентоване... Це для дітей те, що треба!"

  Про Діда Панаса ходить чимало історій. Проте ті хто знали актора, переконують - усі вони вигадка. А брати Капранови додають: якщо через стільки років про людину памятають та навіть розповідають байки - це справжній національний герой.

  Олена Угрин, Сергій Кондратьєв, 5 канал

  Попередній матеріал
  Естонський суд виправдав 4 активістів руху "Нічна варта" і "Наші"
  Наступний матеріал
  5 січня - найважчий день у році,- вчені
  Теги:
  Loading...