15 родин живуть у недобудованому будинку на Київщині [репортаж, відео]

  Без світла, газу і води. За таких умов зимують 15 сімей у селищі Гостомель на Київщині. У 2005-му вони інвестували кошти у помешкання. Здати будинок в експлуатацію обіцяли ще чотири роки тому. Втім фірма-забудовник досі годує людей обіцянками. Тож деякі сім`ї змушені жити у недобудованому будинку.

  Воду у пластикових пляшках пані Лариса носить від сусідської свердловини. Їсти готує на плиті з газовим балоном. Вечеряє зі свічками, втім не для романтики. Електрика в будинку - явище екзотичне. А про тепло у помешканні не йдеться взагалі.

  Лариса Похилько: "Дом охладился, отсырел, как-то счас холодно. Десять градусов. Но если вот так включить обогреватель газовый, то, ну до 15 максимум".

  Інвестори більшості помешкань 85-квартирного будинку жити в таких умовах не хочуть. Втім 15 сімей іншого виходу не мають - змушені зимувати в недобудові. 

  Валерій Вовк: "Мы сдесь 5 лет живём, как бомжи, мёрзнем, топим буржуйками дровяными, без воды, без газа, без ничего".

  Інна Неродик, 5 канал: "Щоб офіційно провести до будинку світло, воду і газ, потрібно здати об`єкт в експлуатацію. Фірма-забудовник запевняє - для цього треба небагато: 4 мільйони гривень і місяць часу. Обіцяє розпочати будівництво вже до кінця року, втім мешканці будинку у такі обіцянки вже не вірять".

  Зводити ці стіни коштом інвесторів почали ще у 2005-му. Втім за рік забудовник збанкрутував, і роботи припинилися.

  Вікторія Сафарян: "Все нормально, це ваша квартира, вона буде ну трошки пізніше, через два місяці, через три - 5 років пройшло".

  Усі 85 квартир забудовник продав ще в 2006-му, однак навіть цих коштів на закінчення робіт, за словами забудовника, не вистачило. Тепер фірма обіцяє залучити кредитні кошти.

  Микола Шпак, гендиректор фірми-забудовника: "Инвесторов, которых - я общался - очень много, их потэнциально нет. Сегодня, подписавши пролонгацию договора-аренды земли - то самое реальное, кредитные деньги взять в банке".

  Проте продовжувати оренду селищна рада не має права через борги забудовника. Але зобов`язати їх повернути теж не вповноважена. 

  Іван Кириченко, голова Гостомельської селищної ради: "Люди звертаються до президента, до губернатора, люди куда хоч звертаються, всі бумаги приходять сюда, ми робим ту отписку, ми не можем втручатися в діяльність любої організації".

  Нині мешканці будинку думають закінчити будівництво власним коштом. Але на це в них немає юридичного права, оскільки власниками квартир вони можуть стати лише тоді, коли будинок здадуть в експлуатацію. 

  Інна Неродик, Орест Пона, Олексій Іванченков, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Олена Бондаренко пропустить турнір "Australian Open"
  Наступний матеріал
  У Києві відбулось жеребкування турнірних пар Кубка України з баскетболу
  Теги: