Трагічні роковини: 146 днів оборони луганського аеропорту

Українські солдати, потрапивши в оточення, залишились без підмоги, їжі, води та боєприпасів

Сьогодні, 1 вересня, минає два роки з дня, коли військовослужбовці 80-ї бригади з боями прорвались з оточеного ворожою стороною Луганського аеропорту.

Збройне протистояння між українськими силовиками та терористичними збройними угрупованнями розпочалось 8 квітня 2014 року і протривало 146 днів. В результаті запеклих боїв полягли 29 оборонців, ще 49 військових загинули у збитому бойовиками літаку.

Українські солдати, потрапивши в оточення, залишились без підмоги, їжі, води та боєприпасів. Щоб відігнати ворога і дати солдатам можливість відійти, командири "взяли" удар на себе.

Нині летовище знаходиться на території, підконтрольній проросійським бойовикам.

Як інформував 5.ua, сьогодні спільними зусиллями українській стороні вдалося примусити противника повернутися до виконання Мінських домовленостей. Завдяки припиненню вогню діти змогли безпечно розпочати навчальний рік.

За минулу добу, 31 серпня, абсолютно спокійно було майже по всьому Луганському напрямку, на Світлодарській дузі, в Донецькому аеропорту тощо. Також окупанти вперше за багато тижнів не застосовували артилерію і танки.

Попередній матеріал
ЄС: оцінювати успіх е-декларування будемо не за формальним запуском, а за ефективністю
Наступний матеріал
У США вибухнула ракета Falcon 9, яку готували до запуску

Речник АП розповів, як минув День знань у зоні АТО

Розпочато відеоконференцію Тристоронньої контактної групи – Оліфер

Ситуація на Донбасі неспокійна, але контрольована – штаб АТО

Брифінг речника АПУ з питань АТО Андрія Лисенка – завершено