139 журналістів постраждали від початку масових протестів в Україні [відео]

  139 журналістів постраждали від початку масових протестів в Україні. Це дані громадських організацій. Поки що жодного із винних у побитті журналістів ані МВС ані прокуратура не назвали.

   

  Кадри побиття оператора телеканалу Євроньюз Романа Купріянова облетіли весь світ. 1 грудня на вулиці Банковій він дістав струс мозку та місяць лікарняного. Заяву про побиття написав наступного ж дня, але розслідують її і досі. Сам оператор каже - до прокуратури з того часу викликали лише двічі.

  Роман Купріянов, оператор Євроньюз: «Я после того, как меня на Банковой избили был в общей сложности два раза. Один раз сразу после избиения, а второй уже после выздоровления. Второй раз меня приглашала на опознание. Следователь составил таблицу с фотографиями и как бы все». 

  Таких, як Купріянов, нарахували уже майже півтори сотні. Журналістам ламають пальці, вибивають очі, розбивають голови, у медійників - прицільно стріляють - стверджують медіа-юристи. Відповідальність покладають - на державу та працівників міліції. І констатують - жоден винуватець досі не покараний.

  Тарас Шевченко, директор інституту медіа права: «На даний момент у спільному реєстрі громадських організацій є  139 журналістів, які потерпіли за останні 2,5 місяця. Це рекордна кількість за останні 10 чи 15 років, раніше такого обліку не було. Тобто зараз ми можемо говорити, що дана ситуація є найгіршою с точки зору прав журналістів».

  Утім, захищати свої права та вимагати справедливості у судах журналісти - не поспішають, скаржаться юристи. Найчастіше, кажуть, відмовляються судитися через острах переслідування.

  Сергій Шапов, адвокат: «Часть журналистов отказалась от наших услуг обосновывая тем, что они боятся. Я узнал у одного журналиста, что ему угрожали, ему звонили неизвестные ему».

  Правозахисники закликають медійників активніше захищати себе. Не нехтувати зверненням до судів, ретельно збирати докази. А також рекомендують одразу звертатися до Європейського суду з прав людини.

  Людмила Панкратова,  медіа-юрист: «Не просто важливо фіксувати, що мене там побили. Фото і відео фіксація у вас і так буде, головне мати докази. Тому краще піди до лікарні і взяти довідку про це, щоб потім показати її у суді в українському чи міжнародному».

  Тарас Шевченко, директор інституту медіа права: «Вже зараз відзначаються справи українців, котрі постраждали на майдані, як пріоритетні. Це означає, що справи, які зазвичай розглядаються 4-5 років можуть бути скорочені, від звичайних 4-5 до прискорених рік - два максимум. І стосовно компенсації, ті журналісти яких били, яким ламали руки, яким вибивали очі і навіть менш потерпілі можуть отримати суми від 10 до 20 тисяч євро з державного бюджету України».

  Коли покарають, і чи покарають взагалі, винуватих у побитті журналістів під час акцій протесту - ані в МВС, ані в прокуратурі прокоментувати сьогодні не змогли. Порадили дочекатися відповідної прес-конференції.

  Варвара Плітус, Ігор Селянінов, «5 канал».

  Попередній матеріал
  У Криму кілер застрелив директора будівельної фірми
  Наступний матеріал
  У Криму кілер застрелив директора будівельної фірми
  Теги:
  Loading...