Містяни твердять - такого нагромадження сміття довкола контейнерів ще не бачили. Людей не цікавлять владні суперечки, вони стурбовані й занепокоєні брудом і смородом, що заповнюють останніми днями їхні двори.
Щоб хоч якось убезпечити мешканців від небезпечного сусідства, міська протиепідемічна комісія вирішила дезинфікувати відходи безпосередньо біля контейнерів. Але - лише в центрі міста на території трьох жеків.
Петро Лісобей, директор комунального підприємства “Профілактична дезинфекція”: "У суботу нас попросилит продезинфікувати ... препарат нового покоління. Вбиває усі мікроби.. Тільки в центрі міста. В інших районах не проводили...Сьогодні ми нічого не проводили, чекаємо рішення комісії. ...ми готові це робити і у вихідні, й вечором".
За проведену дезинфекцію міська влада має заплатити комунальникам близько 3 з половиною тисяч гривень. Обробка ж усіх сміттєзбірень вартуватиме місту уп"ятеро більше. Міський голова Тернополя каже — городяни стали заручниками політичних ігор депутатів, які впродовж двох із половиною років не можуть визначитися, де і кому будувати сміттєпереробний завод.
Роман Заставний, міський голова Тернополя: "Прорблема критична, через 2-3 ждні вивозимо сміття . Зараз складуємо.. ми стали заручниками політичної боротьби..."
Вирішенням проблеми перейнялися і обласна влада. Голова Тернопільської облради Олексій Кайда каже - листується із вісьмома сільськими радами, яким належать офіційні та паспортизовані сміттєзвалища, домовляючись про вивезення відходів. Думають і про використання для тимчасової утилізації відпрацьованих кар”єрів.
Олексій Кайда, голова Тернопільської обласної ради: "Треба використовувати ті кар”єри ... говорити з РДА про відведення землі..."
Доки влада не вирішить, куди ж дівати сміття з обласного центру, мешканців Тернополя просять зменшити його кількість. Не викидати великогабаритного непотребу, а харчові відходи запаковувати до поліетиленових пакетів.
Тетяна Тарасенко, Сергій Качмар, Тернопіль, 5 канал