11-й день з Тернополя не вивозять сміття

  Тернопіль тоне у смітті. Одинадцятий день поспіль - з міста не вивозять контейнерів з відходами. Непотріб купами лежить просто на вулицях. До єдиного в області звалища - у селі Малашівці - сміттєвозам шлях закритий. Мешканці стоять щільним кордоном і не пропускають жодної машини. Обіцянки чиновників, буцімто до 30-го липня полігон закриють, так і лишилися невиконаними.

  Містяни твердять - такого нагромадження сміття довкола контейнерів ще не бачили. Людей не цікавлять владні суперечки, вони стурбовані й занепокоєні брудом і смородом, що заповнюють останніми днями  їхні двори.  

  Щоб хоч якось убезпечити мешканців від небезпечного сусідства, міська протиепідемічна комісія вирішила дезинфікувати відходи безпосередньо біля контейнерів. Але - лише в центрі міста на території трьох жеків. 

  Петро Лісобей, директор комунального підприємства “Профілактична дезинфекція”: "У суботу нас попросилит продезинфікувати ... препарат нового покоління. Вбиває усі мікроби.. Тільки в центрі міста. В інших районах не проводили...Сьогодні ми нічого не проводили, чекаємо рішення комісії. ...ми готові це робити і у вихідні, й вечором".

  За проведену дезинфекцію міська влада має заплатити комунальникам близько 3 з половиною тисяч гривень. Обробка ж усіх сміттєзбірень вартуватиме місту уп"ятеро більше. Міський голова Тернополя каже — городяни стали заручниками політичних ігор депутатів, які впродовж двох із половиною років не можуть визначитися, де і кому будувати сміттєпереробний завод. 

  Роман Заставний, міський голова Тернополя: "Прорблема критична, через 2-3 ждні вивозимо сміття . Зараз складуємо.. ми стали заручниками політичної боротьби..."

  Вирішенням проблеми перейнялися і обласна влада. Голова Тернопільської облради Олексій Кайда каже -  листується із вісьмома сільськими радами, яким належать офіційні та паспортизовані сміттєзвалища, домовляючись про вивезення відходів. Думають і про використання для тимчасової утилізації відпрацьованих кар”єрів.

  Олексій Кайда, голова Тернопільської обласної ради: "Треба використовувати ті кар”єри ... говорити з РДА про відведення землі..."

  Доки влада не вирішить, куди ж дівати сміття з обласного центру, мешканців Тернополя просять зменшити його кількість. Не викидати великогабаритного непотребу, а харчові відходи запаковувати до поліетиленових пакетів. 

  Тетяна Тарасенко, Сергій Качмар, Тернопіль, 5 канал

  Попередній матеріал
  У підготовці вибуху в гімназії звинувачує Німеччина українку
  Наступний матеріал
  НАТО прагне жвавіших та тісніших відносин із Росією,- генсек
  Теги:
  Loading...