100% спосіб оскаржити "листи щастя" ДАІ,- юристи

  ВІЗИР поза законом. Юристи винайшли стовідсотковий спосіб оскаржити дані вимірювача швидкості і виграти суд у ДАІ. Представники Національної правової палати закликають усіх водіїв подавати апеляцію на так звані "листи щастя" від Державтоінспекції. Тим часом у ДАІ не хочуть відмовлятися від використання пристроїв і найближчого місяця планують виставити на українських вулицях нові ВІЗИРИ, що діятимуть автономно.

  Якщо вам прийшов "лист щастя" від ДАІ із фото вашого авто, яке зробив ВІЗИР, не поспішайте сплачувати штраф. Юристи доводять - такі стягнення незаконні. Адже пристрої, що фіксують перевищення швидкості, мають працювати в автоматичному режимі. Нині ж усі ВІЗИРи працюють в режимі ручному.

  До того ж, ДАІшники поки що не мають сертифіката, який би засвідчив, що інспектор не може втручатися в роботу видошукача за допомогою звичайного комп`ютера.

  Тож, навіть, якщо ви справді порушили правила дорожного руху - виграєте суд, переконані юристи. Вартість апеляції - менше двох гривень.

  Анна Гранкіна, заступник Голови Національної правової палати: "Кожна особа, яка на сьогоднішній день отримала таку постанову має абсолютно всі законні підстави піти до суду і отримати рішення про скасування такої постанови. Тому що відповідно до методичних рекомендацій застосування прибору ВІЗИР дана система взагалі не має такого поняття як "автоматичний режим роботи".

  У ДАІ визнають, що ВІЗИРи не можуть працювати автоматично. Проте закон можна читати і розуміти по різному, вважають в МВС. Даішники наполягають на законності постанов про штрафи, оформлені на підставі фото і відеозаписів пристрою. Мають і підтвердження від експертів.

  Сергій Будник, заступник начальника Держдепартаменту ДАІ МВС: "В статті передбачено як працюючих в автоматичному режимі приладі, так і приладів, які мають функцію фото-відеофіксації. І на сьогоднішній день у нас є висновок Київського національного педагогічного університету саме з таким тлумаченням". 

  Фото, зроблені ВІЗИРом, можуть бути доказом вашої вини лише якщо відбуватиметься повноцінний судовий процес, на якому можна буде скористатися послугами адвоката. Щоправда, мало кого з українських водіїв приваблює судова тяганина. За даними ДАІ, лише кожен сотий оштрафований подає апеляцію. З них половина вже виграли суд у держави.

  Високі шанси на перемогу будуть ще щонайменше місяць. Адже ближче до вересня ДАІ почне встановлювати ВІЗИРи, які працюватимуть автоматично, а отже - законно.

  Олександр Аргат, Андрій Асауленко, 5 канал

  Попередній матеріал
  22 липня - затемнення Сонця
  Наступний матеріал
  Генплан забудови Києва до 2025 року розробляють у КМДА
  Теги:
  Loading...