Фото naked-science.ru

Запуск балістичної ракети КНДР: МЗС України закликає Пхеньян припинити провокації

  Ядерні випробування, проведені владою КНДР, ставлять під загрозу світову безпеку

  Україна висловлює своє занепокоєння через запуск балістичної ракети Корейською Народно-Демократичною Республікою. Про це йдеться у заяві МЗС України.

  "Згаданий крок Пхеньяна становить пряме порушення резолюцій Ради Безпеки ООН, у тому числі резолюції 2321 (2016), прийнятої в листопаді 2016 року. Запуск балістичної ракети КНДР може призвести не лише до подальшої ескалації напруги на Корейському півострові, але й до подальшого розгойдування безпекової ситуації у світі", – наголосили в зовнішньополітичному відомстві.

  У заяві також зазначається, що Україна як держава, яка добровільно позбулася ядерного потенціалу і неухильно дотримується принципів ядерного нерозповсюдження, використовуватиме всі можливі важелі впливу в ролі непостійного члена Ради Безпеки ООН для повернення КНДР до міжнародного правового поля.

  "Ми закликаємо керівництво КНДР припинити провокації, пов’язані із запуском балістичних ракет і випробуваннями ядерних пристроїв, та невідкладно відновити діалог з МАГАТЕ", – йдеться також у заяві.

  Нагадаємо, Північна Корея провела чергове ракетне випробування вранці 12 лютого 2017 року. Балістична ракета була запущена з військової авіабази в західній провінції Пхенан-Пукто. Того ж дня на запуск відреагували офіційні Вашингтон та Токіо.

  Попередній матеріал
  На Тернопільщині СБУ виявила схованку унікальної добірки архівних документів ОУН – фото
  Наступний матеріал
  Бойовики вдарили з гранатометів й танків: ЗСУ змушені відкривати вогонь у відповідь

  Жахливі наслідки водопілля у КНДР: загинуло понад 130 осіб

  Південна Корея погрожує КНДР "спопелити" Пхеньян – ЗМІ

  Японія скликає термінове засідання Радбезу ООН через ядерні випробування КНДР