ЄВРО-2012: Як готується Львів

  "5 канал" розповідає про підготовку України до Євро-2012. Будівництво стадіону, а відтак і проведення відбіркових матчів Євро 2012 року у Львові під загрозою зриву. Таке твердять депутати міської ради. Міські чиновники називають ці заяви та звинувачення політичними спекуляціями. У мерії кажуть, усе йде за планом, а проект стадіону готовий.
  Депутати міської ради стверджують, у Львові ніхто не готується до Євро і звинувачують чиновників у відсутності плану заходів. З інвестором, який мав би фінансувати будівництво стадіону, у міста жодної підписаної угоди, а відтак і жодної копійки на спортивну арену. Міському голові Андрію Садовому та його команді дали термін до вересня. Якщо ситуація не зрушиться з місця, самі депутати ініціюватимуть перевибори міського голови та Львівської ради.

  Василь Павлюк, голова депутатської фракції у Львівській міськраді: "Інвестора немає, виявляється та фірма “Альбіна”, яка нібито виграла конкурс на будівництво, вона тільки проектує, вона нічого не збирається будувати, це тільки проект, за проект треба платити величезні гроші. А ці гроші підуть з казни міста, тому що в тому договорі ніби говориться, що майбутній інвестор повинен оплатити проектні роботи, але вибачте будь-ласка, а хто сказав, що той хто буде вкладати гроші, йому підійде той проект. Чи та будівельна фірма, ви самі знаєте, хто плате гроші, той замовляє музику, це нормальні речі. І сьогодні ми виявляється у розбитого корита".

  У мерії на закиди депутатів не реагують, кажуть місто робить усе для того, щоби Євро у Львові відбулося. Вже затверджений ескізний проект стадіону, а з осені розпочнуться земляні роботи на місці зведення спортивної арени. Стадіон матиме 33 тисячі місць, а його вартість перевищить 85 мільйонів євро. Остап Процик - керівник управління інформаційної політики - переконаний, що до будівництва варто залучати якомога більше приватних інвестицій, однак якщо інвестора не знайдуть, місто і саме впорається із цим нелегким завданням. Цього року в міському бюджеті передбачені 200 мільйонів гривень, а за потреби міська влада випустить муніципальні облігації, кошти від яких також спрямують на потреби ЄВРО. А відтак стадіон, як і заплановано, зведуть до липня 2010 року.

  Остап Проник, начальник управління інформаційної політики та зовнішніх відносин: "Участь приватних інвесторів в даному проекті є для нас бажаною, але не критичною. Тобто чим більше будуть брати участь приватні інвестори, тим менше на це треба буде потратити бюджетних коштів. Але їх неучасть не є критичною для реалізації проекту. Оскільки гарантію УЕФА про будівництво стадіону давала Львівська міська рада, влада міста, відповідно влада цей проект реалізує".

  Чиновники кажуть, двері для інвесторів відчинені, і сподіваються на приватні кошти, вже ПІСЛЯ початку будівництва стадіону. Депутати ж у міського голови вимагають негайно оголосити умови конкурсу на інвестування проекту евростадіону. Вони вважають, першочергове право для фінансування влада має надати львівським інвесторам. Зрештою у цій суперечці крапку можуть поставити експерти УЕФА, черговий візит в Україну яких планують 18 серпня.

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, Львів, 5 канал
  Попередній матеріал
  ЄС припинив допомогу Болгарії
  Наступний матеріал
  Прізвища організаторів Голодомору оприлюднила СБУ
  Теги:
  Loading...