5.ua

Вірменія проводить європейську шахову першість

  У Єревані стартував чемпіонат Європи з шахів, присвячений пам'яті Тиграна Петросяна. У Єреван приїхали близько 260 гросмейстерів з 27 країн. Рейтинг-фаворитом турніру є француз Етьєн Бакро , який у світовому табелі про ранги займає 19-е місце, а найрейтинговіший українець – Павло Ельянов з Харкова. Про це 3 березня повідомляють ЗМІ.

  Напередодні в Національному академічному театрі опери та балету Вірменії відбулася церемонія відкриття чемпіонату Європи. Під час заходу було показано фільм, що розповідає про Тіграна Петросяна . На церемонії відкриття чемпіонату Європи були присутні президент Республіки Вірменія , президент шахової федерації Вірменії Серж Саргсян , президент ФІДЕ Кірсан Ілюмжинов і глава міста Єреван Тарон Маргарян .

  «Вірменія завжди була центром розвитку шахів. Коли подорожуєш по світу, бачиш, наскільки високо цінують радянську шахову школу Тиграна Петросяна. Цього року Петросяну виповнилося б 85 років і цей турнір присвячений йому . … Важливо також , що шахи в Вірменії вважаються національною грою. Не випадково і те , що Вірменія є першою країною в світі, що включила шахи в шкільну програму як предмет викладання. Ось це все разом і сприяє вдалим виступам збірної Вірменії», - сказав Кірсан Ілюмжинов , слова якого наводить NEWS.am Sport .

  Нинішній чемпіонат за пропозицією вірменської сторони було вирішено поєднати з традиційним меморіалом Петросяна. Тигран Петросян - дев'ятий чемпіон світу з шахів з 1963 по 1969 рр. Турнір у Єревані пройде за швейцарською системою в 11 турів. Заключний тур состоітся14 березня, 9 березня на чемпіонаті Європи вихідний день. Контроль часу - 90 хвилин на 40 ходів з додаванням 30 секунд на кожен хід , починаючи з першого . Призовий фонд турніру складе 160 тисяч євро.

  Чемпіонат Європи в Єревані стане відбірковим для розіграшу Кубка світу з шахів , на який відберуть 23 найкращих учасника європейської першості.

  Попередній матеріал
  Керівник МЗС України провів зустріч з німецьким послом
  Наступний матеріал
  Військовослужбовці оточили військові склади у Бельбеку
  Теги:
  Loading...