В Івано-Франківську відбувся богатирський турнір (РЕПОРТАЖ)

  Силачі з України і балтійських Литви, Латвії та Естонії з`їхалися до Івано-Франківська. Тут відбувся традиційний богатирський турнір на призи найсильнішого на планеті Василя Вірастюка. Вперше в Україні змагалися богатирі вагою до 105 кілограмів.
  Просто неба важкоатлети демонструють силу та спритність у шести класичних вправах. Це "коромисло" - традиційна естафета для важковаговиків - богатирі на своїх плечах переносили бочки вагою 360 кілограмів на швидкість. Спортсмени і гирю сімдесяти п`яти кілограмову піднімали, і кулю у 170 кілограмів перекидали через трубу. Наймолодшому тут - на турнірі - 19 років. Михайло Мельников доволі легко впорався з металевими м`ячами. Юний силач переконаний, такі змагання - добрий приклад для молоді як тримати себе у формі.

  Михайло Мельников, важкоатлет (м. Макіївка): "Эти соревнования необходимы. Молодежь учится вести себя прилично в этой жизни и вести спортивный образ жизни. В какой-то мере это отбивает от алкоголя".

  Стокілограмові силачі вперше змагаються на рівних, незважаючи на досвід і вік. Турніри в цій категорії відбуваються в Україні вперше. Втім саме серед таких богатирів є чимало сильних людей, - кажуть організатори турніру.

  Василь Вірастюк, найсильныша людина планети, ініціатор змагань: "В рідному Івано-Франківську хочеться завжди чимось здивувати. Цього року було цікаво зробити турнір для богатирів вагою до 105 кілограмів. Такі Чемпіонати проводяться у світі, втім в Україні такі змагання проводяться вперше".

  Михайло Старов, головний суддя: "Очень трудно молодым спортсменам, у которых 105 кг веса, хотя они очень перспективные. Им очень тяжело войти в эту категорию супертяжести, поэтому они не могут сразу соревноваться на равных".

  Найбільш видовищною вправою на змаганнях силачів є так званий трак-пул - тяга бензовозів. Кращими у цій вправі виявилися силачі з Латвії. Однак в загальному заліку перемогли українці, які здобули 1 і 2 місця. На третій сходинці - естонці.

  Мартінс Скуйенекс, важкоатлет (Латвія): "Люди маленького роста такие, как я, тоже очень сильные люди. Но мы не может быть большим ростом, поэтому соревноваться на равных в своей категории - это очень нужно. Мне нравится эта атмосфера, и то как на нас смотрят и приветствуют люди. Кроме того, на турнире мы ближе знакомимся друг с другом очень приятно просто пообщаться".

  Турніри на призи Василя Вірастюка проводяться в Івано-Франківську вже вп`яте. Наступного року ймовірно змагатимуться панянки - важкоатлетки. І це видовище, переконані організатори богатирського турніру, привабить ще більше глядачів.

  Оксана Дудій, Андрій Гаргара, Івано-Фанківськ, 5 канал
  Попередній матеріал
  Круїзне судно сіло на мілину біля узбережжя Латвії
  Наступний матеріал
  Швейцарцям порадили не вживати українську олію
  Теги:
  Loading...