Українські волонтери об`єднуються для допомоги гостям Євро-2012 [відео]

  Українці - гостинні, вирішили довести іноземним уболівальникам Євро-2012 небайдужі волонтери. Туристам вже тепер пропонують безкоштовну допомогу - від безоплатного житла, трансферу з аеропорту до екскурсій містом. Ці приватні ініціативи об`єднані в громадський рух "Friendly Ukraine" або ж "Дружня Україна".

  Ось така синя футболка - порятунок для іноземців. Українці, одягнуті у таке на час чемпіонату, володіють англійською і готові допомогти гостям Євро.

  Дмитро Васильєв, ініціатор створення волонтерського руху "I can help you": "Люди можуть підходити до них і просто запитувати, як пройти, куди пройти, як поселитися, як попасти на стадіон".

  Це - лінгвістична допомога. Волонтери у таких футболках ходитимуть в усіх містах, що приймають Євро. Допомагатимуть іноземцям абсолютно безкоштовно.

  А Вікторія готова з вітерцем прокатати туристів на своєму авто.

  Вікторія Світлова, координатор громадської ініціативи "Friendly Ukraine": "Воно невеличке, але 4 людини в нього вміщається, я планую надавати послугу трансфера з Києва і навпаки".

  Возитиме не щодня, а у вільний час. Якщо будуть замовлення.

  Журналіст: "А ви будете безкоштовно возити?"

  Вікторія Світлова, координатор громадської ініціативи "Friendly Ukraine": "Так, звісно, я розміщу відповідну інформацію на сайті 2012 "Велком Юкрейн", у Фейсбуку і буду чекати на пропозиції від іноземних туристів".

  У Максима - свої послуги для іноземців. Він створив інтернет-проект. Маєш бажання "прихистити" вболівальника - розташуй оголошення зі своєю пропозицією на сайті. Ідея вже запрацювала. Нині тут 2 сотні оголошень від гостинних українців.

  Максим Продан, ініціатор волонтерського інтернет-проекту "Rooms4free": "90 процентов об`явлений - по отдельным комнатам".

  І майже сотня прохань від іноземців.

  Максим Продан, ініціатор волонтерського інтернет-проекту "Rooms4free": "Просят только крышу над головой, никаких требований больше нет".

  Ігор Довгань: "Я могу предоставить комнату для двух человек в 30 минутах езды от центра".

  Ігор - гостинний господар. Запросив іноземців до себе таким оголошенням: спати є де, ванна кімната є, кухня теж - будь-ласка. Умов іноземним гостям Ігор не ставить. За неохайними - прибере.

  Ігор Довгань: "Ничего, уберём, ничего страшного в этом нет. Понятно, не надо скакать тут и громить квартиру. Но я думаю, мы как-то общий язык по этому поводу найдём".

  Оголошення Ігор опублікував лише учора - нині до нього в гості вже просяться вболівальники з Сингапуру.

  Анна Мірошниченко, Юрій Усік, 5 канал

  Попередній матеріал
  Переможцем тенісного турніру в Римі став Рафаель Надаль
  Наступний матеріал
  Сало з часником визнали найкращою національною стравою
  Теги: