У Тернополі відбувся чемпіонат світу з водно-моторного спорту [відео]

  Чемпіонат світу з водно-моторного спорту відбувся у Тернополі. До обласного центру прибули 64 спортсмени із 13 країн. Для проведення змагань на місцевому озері облаштували місця для яхт, а на набережній - спуск для човнів.

  Механік латвійської команди, Аттіс Ателс, уперше за межами своєї країни на перегонах. Каже: і місце проведення чемпіонату йому сподобалось, і зауважень до організаторів змагань немає. Єдине, на що нарікає - на місцевий бензин.

  Аттіс Ателс, Латвія, механік: "Вода хорошая, бензин не очень. Такой. Бензин взяли на пробы - минус 66 этих единиц. Ну такой, средний. бензин мог бы быть лучше. Лодки идут не на всю мощность".

  Організатори кажуть - вплинути на якість бензину їм не під силу. А ось подбати про безпеку спортсменів - їхній обов`язок.

  Роман Ляхович, лікар-рятувальник: "У нас є бригада, реанімобілі, пересувний травмпункт".

  Востаннє у Тернополі чемпіонат з водно-моторного спорту проводили чверть століття тому. Нині спортивні човни та катери знову вишикувались на старті на міському озері. Сюди приїхали 64 учасники з 13-ти країн світу. Серед чоловіків - лише двоє дівчат: українка Анастасія Лисенко та росіянка Марина Орлова. Попри юний вік, дівчата не вперше на таких перегонах.

  Марина Орлова, учасниця змагань, Росія: "Я люблю большие скорости, у меня родители спортсмены - ралли, на воде гонки - и я тоже пошла… Приятные ощущения - например, гонишь или напатячила, можешь обгонять".

  Спортсмени змагалися впродовж трьох днів у чотирьох класах водних болідів. Найпрестижнішими та найскладнішими, за словами організаторів, були перегони Формули 500.

  Віктор Шемчук, президент Федерації водно-моторного спорту України: "На сьогодні ми зуміли добитися того, щоб Україна проводила чемпіонат світу саме в Тернополі, і в тому класі, який називається Формула 500".

  Усіх переможців нагородили медалями. А от учасники у класі Формула 500 отримали ще й приз у 5 тисяч євро. Він дістався латвійцю Марісу Василевскісу.

  Тереза Костецька, Сергій Русаков, Тернопіль, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Третю добу горить нафтопереробний завод у Венесуелі
  Наступний матеріал
  Богдана Ступку посмертно нагородили держпремією ім. Довженка
  Теги: