У Києві відбулись змагання стрітболістів [відео]

  Два десятки кращих вуличних баскетболістів з’їхалися до Києва, щоби позмагатися за можливість зіграти на подвір’ї найвідомішої в світі американської в’язниці "Алькатрас". На майданчику гравці зустрічаються сам на сам. Є лише 5 хвилин, щоби перемогти суперника за очками. Право представляти українських стритболістів у Штатах цьогоріч виборов киянин Володимир Абдарахманов.

  До змагань залишається ще година, а стрітболісти вже на імпровізованому майданчику просто неба. Поки одні тренуються закидати м’яч, у інших розминка. До напруженої гри головне підготувати м’язи - каже баскетболіст з 20-річним досвідом.

  Олексій Солов’ян, учасник замагань: "Особенно - потянуть ноги, спину потому что в баскетболе самое главное - это ноги и спина. Руки уже идут после этого всего. Там много прыгаешь, двигаешся, защищаешся. И если ты не размялся - можно получить сразу же травму".

  Правила у стрітболі - як і у професійних замаганнях, тільки гравці зустрічаються сам на сам. В арсеналі спортсменів - м’яч завважки в півкіло, 5 хвилин часу та кільце заввишки у понад 3 метри. Зріст у зустрічі тет-а-тет нічого не вирішує, розповідають учасники змагань.

  Олексій Солов’ян, учасник замагань: "Один на один - это не только умение физически человек должен быть, а человек должен еще немножко соображать головой. Анализировать своего соперника, предугадывать его движения. Разные есть люди - высокие и низкие, как маленький игрок может обыграть большого - за счет скорости. Большой может за счет того, что он больше, развернуться и затолкать его под кольцо".

  Змагаються баскетболісти за право зіграти на подвір’ї найвідомішої у світі в’язниці - "Алькатрас". Ідея влаштовувати такі зустрічі між стрітболістами з різних куточків світу належить зірці НБА Реджону Рондо.

  Юрій Тороп, учасник змагань: "Это не действующая, это как памятник. В "Алькатрасе" такая интересная атмосфера, стены давят немножко, но увидеть Америку, увидеть "Алькатрас" - это очень интересно. Стритбол один на один в Америке на очень большом уровне, у них это в крови".

  Напружена атмосфера не лише на майданчику, а й на глядацьких місцях.

  Уболівальник: "Атмосфера здесь очень классная, музыка, сама обстановка, люди. Отдаю часть себя, потому что болею за своих!"

  Богдан Повдавич, глядач: "Я зараз займають баскетболом, але в скорішому майбутньому я хочу стати стрітболістом. Тому я набираюсь пока шо досвіду, щоб стати ось таким, як ці хлопці".

  Киянин Володимир Абдарахманов вже у вересні поїде до Штатів. Там на нього чекають суперники з 27 країн. Змагатимуться баскетболісти за звання "Король скелі".

  Ксенія Дворнікова, Іван Вирченко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  З Лондона відлітають учасники Олімпіади
  Наступний матеріал
  Спалах популярності татуювань із національними орнаментами у Аргентині
  Теги: