У Києві пройшли міжнародні змагання із жіночого футболу [відео]

  Із зачісками та макіяжем - на футбольне поле. У столиці розіграли міжнародний кубок серед дівчат. Українські футболістки змагалися з німецькими спортсменками, які й організували турнір.

  Емоційно і завзято за сорокаградусної спеки дівчата носяться з м`ячем. Міні-команди на міні-полі. Дівчача гра дівчачим м`ячем - гламурного рожевого кольору.

  Футболістка: "Догони мяч" - игра называется. Он скачет, прыгает - неудобно. Какой-то он сильно... сюда не подходит. Никто по нему попасть не может".

  Тайми - по сім хвилин, на голи часу мало. Стрибають, падають, і навіть нещодавнє футбольше звершення Андрія Шевченка повторити намагаються, утім забити м`яч головою не так просто:

  Тетяна Писарюга, футболістка: "Та б`ю чим вийде. В азарті бачиш м`яч і вже думаєш - хоч якось забити".

  Виборюють інтернаціональний кубок 8 команд. Більшість - українських. Лише одна збірна з Німеччини, яка й організувала змагання. Спортсменки-любителі з-за кордону їздять Європою і збирають дівчачі команди. Хочуть зламати стереотип, що футбол - гра чоловіча. Українки з німкенями солідарні:

  Таїсія Артюшенко, футболістка: "Та ми б вже Євро виграли, не тільки 2012, а й 2010, 2008".

  Єлизавета Томашевська, футболістка: "Ну, просто время такое, женщины стали более мужественными, а мужчины - женственными".

  Єгор, глядач: "Це травми, падіння, це гра в м`яч, а у дівчат це не дуже виходить".

  Глядачі (скандують): "Мы приехали, чтобы победить, чтобы победить, чтобы победить!"

  Справжня чоловіча група підтримки приїхала з одеською командою. Вони - за дівчачий футбол:

  Глядачі: "Це ж краса, грація. Це футбол плюс краса".

  Обіграти українських спортсменок німецьким футболісткам так і не вдалося. Вони визнали - у їхній країні в футбол краще грають чоловіки:

  Маліна, німецька футболістка: "Ваші дівчата неймовірно спритні, в них точні подачі, тягатися з ними на одному полі важко. Ще й спека така. Молодці дівчата. У нас жіночий футбол тільки зародився".

  Заради футболу дівчата обрізають коси, набивають синців і пітніють у командних костюмах. Утім, кажуть, їхній футбольний талант в Україні неперспективний:

  Марія Уніченко, футболістка з Одеси: "Практически нигде не платят денег. Играть без зарплаты, и при этом питаться, одеваться и ездить за свой счет - это очень сложно. Поэтому я ушла с профессионального футбола".

  Після гри футболками дівчата не міняються. У них інша традиція:

  Футболістка: "Даруєм їм свій шнурок, а вони нам свій шнурок".

  Юлія Фінгарет, Влад Каретник, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Суд у справі Оксани Макар призупинено через перебої з електрикою [відео]
  Наступний матеріал
  Сотні британців відсвяткували літнє сонцестояння у Стоунхенджі
  Теги: