Сьогодні не стало легендарних спортсменів Валєнтіна Іванова і Джо Фрейзера

  Одразу на дві яскраві спортивні особистості залишили сьогодні цей світ. Так, у Москві, на сімдесят сьомому році життя помер легендарний радянський футболіст і тренер Валєнтін Іванов. А на іншому краю планети, в Сполучених Штатах, не стало знаменитого боксера Джо Фрейзера. Йому було шістдесят сім років.
  Валєнтін Іванов, без перебільшення, один з кращих футболістів в історії радянського футболу. В дев`ятнадцять років він вже виступав у складі команди майстрів, в двадцять один став гравцем збірної СРСР, в двадцять два - олімпійським чемпіоном та заслуженим майстром спорту, а у двадцять шість - володарем Кубка Європи. За збірну Іванов забив двадцять шість м`ячів - це третій результат після Блохіна і Протасова. Все своє життя він був вірним одній команді - московському "Торпєдо", в складі якого провів чотирнадцять сезонів і двічі став чемпіоном Союзу. Валєнтін Козьміч - рекордсмен "автозаводців" за кількістю голів: на його рахунку їх сто шістдесят шість. Завершивши кар`єру гравця, форвард став тренером "Торпєдо", яке очолював з шістдесят сьомого року по дев`яносто восьмий із декількома перервами. Найвище тренерське досягнення Іванова - золото чемпіонату СРСР у сімдесят шостому. Останні роки свого життя Валєнтін Козьміч важко хворів - у нього була невиліковна хвороба Альцгеймера. До свого сімдесят сьомого дня народження Іванов не дожив одинадцять днів. 

  Восьмого листопада згасло сонце і для американського боксера-важковаговика Джо Фрейзера. Цього року йому діагностували рак печінки в одній з останніх стадій. У шістдесят четвертому в Токіо Фрейзер став олімпійським чемпіоном. А перейшовши в професіонали, боксер на прізвисько "Джо, який димить" заволодів титулом абсолютного чемпіона світу у важкій вазі. Було це в сімдесятому році. Насамперед, Фрейзер знаменитий тим, що став першим, кому вдалося здолати самого МохАмеда АлІ. Щоправда, в двох наступних боях Мохамед був сильнішим за Джо. Свій останній поєдинок Фрейзер провів третього грудня вісімдесят першого року. Ім`я Джо Фрейзера назавжди увічнено в обох Залах Слави боксу.

  Попередній матеріал
  Блохін розповів про підготовку збірної до найближчих матчів
  Наступний матеріал
  "Бостон Брюїнз" здобули третю перемогу поспіль на чемпіонаті НХЛ
  Теги: