Фото prognozist.ru

"Прокляття Гуттмана": іспанська "Севілья" стала переможцем Ліги Європи

Фінальний матч Ліги Європи між португальською "Бенфікою" та іспанською "Севільює" закінчився перемогою останньої.

Основний час зустрічі, яка проходила на стадіоні "Ювентус" в Турині, закінчився із рахунком 0:0. Не було забитих м‘ячів і під час двох додаткових 15-хвилинних таймів.

Все вирішила серія пенальті. Завдяки голкіперу іспанців Бету "Севілья" з рахунком 4:2 отримала свій трофей.

До цього "Севілья" двічі ставала переможцем турніру - в 2006 і 2007 роках.

Як відомо, спортсмени дуже забобонні люди. Багато хто вбачає у програші португальської команди так зване "прокляття Гуттмана".

Бела Гуттман – легендарний тренер, який очолював "Бенфіку" у 1959-1962 роках. Під його керівництвом клуб двічі сенсаційно вигравав Лігу Чемпіонів.

Провівши у команді три роки, тренер несподівано покинув її. За однією із версій його звільнили, за ще однією – власники відмовилися підняти йому зарплату, тому він сам пішов.

Залишаючи команду, Гуттманн виголосив прокляття: "У наступні 100 років Бенфіка без мене ніколи не виграє Кубок європейських чемпіонів".

Після цього "Бенфіка" вісім разів грала у фіналах європейських кубків ( 1962/63, 1964/65, 1967/68, 1987/88, 1989/90, 2012/13, 2013/14). І жодного разу їй не вдавалося перемогти

У 1990 році перед фінальним матчем "Бенфіка" - "Мілан", що проходив у Відні, де Гуттманн помер і був похований,легендарний Ейсебіо приходив на могилу свого великого наставника молитися, щоб той зняв своє прокляття, але й це не допомогло.

"Прокляття Гуттмана" діє вже більш ніж півстоліття.