На Донеччині закривають спортивну школу-інтернат

  Ні - олімпійським надіям! У Маріуполі закривають єдину у регіоні спеціалізовану спортивну школу-інтернат. Понад сотня юних кандидатів та майстрів спорту мають залишити заклад. Причина ситуації - зміни у бюджетному кодексі. Адже відтепер міська влада не має права фінансувати спортивну школу.

  Кандидат у майстри спорту з греко-римської боротьби Дмитро Чмихов - родом із Вугледара. До інтернату його запросили, коли побачили результати хлопця. Кілька тижнів тому адміністрація школи попередила спортсмена, що він відрахований. Мрія про Олімпіаду розсипалася на очах.

  Дмитро Чмихов, учень 11 класу Маріупольської спеціалізованої школи-інтернату № 4: "Это значит, что карьера закончилась, хотя сейчас в принципе только начинается. Только последние пару лет я начал показывать нормальный результат. Это что, мне бросить все и уехать к себе, вернуться в старую школу? Это не выход".

  10 серпня у Варшаві Дмитро та ще троє спортсменів представлятимуть Україну на Чемпіонаті Європи. Після змагань хлопці мають повернутися до звичайних шкіл у рідні міста. З першого вересня у школі залишаться тільки 170 місцевих учнів. Та й можливість тренуватися вони втратять - адже навчальний заклад фактично перетвориться на звичайну загальноосвітню школу.

  Анатолій Мілешко, голова батьківського комітету: "Нас поставили перед фактом, что детей не принимать, а тех - возвращать. Является ли это законным – большой вопрос. А что делать с детьми, которые учатся, которым осталось по два-три года проучиться? Которых приняли - вернуть дела".  

  Михайло Рура, директор спеціалізованої школи-інтернату № 4: "Есть ли смысл им ехать, если у нас не будет питания, если у нас не будет спецрежима для спортсменов. Когда мы начианаем с 9.30 проводить занятия, а до 9 часов у нас идут тренировки, с 7 до 9, и с 3. Т.е. двухразовые тренировки. Можно сказать, это профессиональный режим для спортсменов".

  У місцевому управлінні освіти нарікають на новий бюджетний кодекс. Мовляв, фінансування спеціалізованих шкіл-інтернатів там не передбачили. Все, що можуть запропонувати чиновники - продовжувати тренування за місцем прописки і вступати до спеціалізованого училища.

  Олена Узун, заступник начальника Маріупольського міського управління: "В области есть училище олимпийского резерва, если дети действительно такого уровня, что они создают надежду спорта, и достигают определенных результатов, значит могут продолжить обучение в училище олимпийского резерва".

  За десять років роботи з інтернату випустили двох учасників Олімпійських ігор, 8 майстрів спорту міжнародного класу, понад 250 кандидатів у майстри спорту. Батьки юних спортсменів збираються оскаржити рішення управління освіти в суді. І вже написали листа до Президента, де просять залишити спорт дітям.

  Юлія Божко, Євген Гончаренко, Маріуполь, Донеччина, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Сьогодні продовжать судові слухання у справі Луценка
  Наступний матеріал
  Росія відмовляється визнавати опозиційну раду Лівії
  Теги: