Гандбольна збірна України потерпає від безгрошів'я

  Гандбольна збірна України потерпає від безгрошів'я. Спортсменам не платять і без того невелику зарплату, не видають ліки, спортивний інвентар не оновлюється.  Спортсмени звинувачують функціонерів федерації, ті, своєю чергою, міністерство спорту, а чиновники кажуть, що на гандбол немає грошей. Тим часом цей вид спорту намагаються підтримати активісти, яким він не байдужий.

   

  Національна гандбольна збірна - усі роки Незалежності - у першій десятці серед п’ятдесяти команд Європи. Але на цьому її перемоги можуть закінчитися. Восени фінансування як жіночої, так і чоловічої збірних припинилося. У команд немає грошей на ліки, спортивні костюми та інвентар. Зарплату у 6 тисяч гривень платять лише тренерам та спортсменам, які працюють на території України.

  Сергій Онуфірієнко, гравець збірної України: «В аэропорту даже не видно, что это сборная приехала - кто в чем одет. Кто в цивильном, кто в Моторе, кто в Динамо-Минск, кто в чем. Это не сборная приехала, а люди так просто, отдельно взяте».

  Анатолій Портной, тренер збірної України: «Мы сейчас живем в долг и питаемся в долг. И все мероприятия, корторые связаны с отъездом, прилетом, самолеты, встреча команд противника – иностранцев».

  Національна збірна звинувачує у такому становищі Федерацію гандболу України. Там відповіли: торік витратили на гандбол 600 тисяч гривень. Усі ці кошти - спонсорські, бо від держави не отримали жодної копійки. На всі звернення в уряді - лише відписки.

  Валерій Третяков, президент Федерації гандболу України (2010-2013): «И дошло дело до того, что в сентябре, когда я обратился, что в календаре у нас начало квалификации к чемпионату мира мужской зборной и у нас игры в Люксембурге, а потом принимаем в Запорожье Словению, чтобы обеспечили финансирование. А мне такой хамский ответ пришел: вы не пишите письма, а сосредоточтесь на поиске спонсоров».

  Водночас у законодавстві чітко прописано:

  Стаття 6 Закону України Про фізичну культуру і спорт: «Центральні органи виконавчої влади організовують  та  проводять чемпіонати України з видів спорту, визнаних  в  Україні,  інші  всеукраїнські та міжнародні спортивні заходи,   забезпечують   участь національних збірних команд  у міжнародних змаганнях».

  У міністерстві сім'ї, молоді та спорту кажуть: від безгрошів'я страждає не лише гандбол.

  Равіль Сафіуллін, міністр у справах сім'ї, молоді та спорту: «У нас только футбол, практически, на плаву. Все уже игровые у нас потеряны. На Олимпийских играх в минувшем году ни один игровой вид у нас не был представлен. У нас какие были показатели в гандболе, волейболе, баскетболе, уже этого нет ничего, потеряно! И это не значит, что за два, три года можно сделать. Надо поднимать все, но согласитесь, для этого необходимо финансирование».

  Натепер піднімають національну гандбольну збірну - активісти із Запоріжжя. Вони зібрали гроші на ліки для спортсменів. Планують відшукати кошти і на змагання.

  Юлія Кривенко, громадський активіст: «Це буде гра в Катарі. Я думаю це будуть великі гроші. Але я думаю ми їх знайдемо. Вплоть до того, що ми поїдемо до народних депутатів, будемо їм казати, що вони давали гроші на це. Тому що збірна з гандболу повинна виступати на чемпіонаті світу, це - обличчя нашої країни».

  Дмитро Мороз, Сергій Клименко, «5 канал».

  Попередній матеріал
  ДАІ через суд позбавила активіста Євромайдану водійських прав [відео]
  Наступний матеріал
  СБУ встановила особу українця, причетного до викрадення коштів з чужих банківських рахунків
  Теги:
  Loading...