Фото DW

Франція стала другим фіналістом Євро-2016

У протистоянні зійшлися два фаворита змагань – чинний чемпіон світу збірна Німеччини і господар фінального турніру національна команда Франції. Франція перемогла – 2:0

Сьогодні, 7 липня, в Марселі у Франції відбувся передостанній матч, в якому визначився другий фіналіст Євро-2016. Ним стала Франція.

Обидві команди показали сильну гру. Але французам вдалося двічі забити у ворота суперника: на останніх хвилинах першого тайму і у другому таймі.

Тепер збірна Франції зустрінеться у вирішальному поєдинку Євро-2016 зі збірною Португалії, яка напередодні переграла Уельс (2:0). Фінал XV чемпіонату Європи з футболу пройде 10 липня на арені "Стад де Франс" в Сен-Дені.

Зауважимо, збірна Франції здобула першу за майже півстоліття перемогу над німцями на великих міжнародних турнірах. За поразкою 1958 року, коли французи востаннє здолали німців в офіційному матчі (у зустрічі за третє місце на чемпіонаті світу - 6:3), були перемоги у півфіналах чемпіонатів світу 1982 і 1986 років. Німці виявилися сильнішими і у чвертьфіналі Чемпіонату світу у 2014-му, причому багато гравців, які брали участь у тому матчі, вийшли на поле і цього разу. Всього команди грали між собою 27 разів. Німеччина здобула дев'ять перемог, Франція – 12.

Цікаво, що по різні боки барикад зіграли чимало одноклубників. Наприклад, Месут Езіл – Лоран Косельни, Олів'є Жиру ("Арсенал"); Бастіан Швайнштайгер - Антоні Марсьяль ("Манчестер Юнайтед").