ФІФА збирається пом`якшити футбольні правила

  ФІФА збирається змінити правила футболу. До Чемпіонату світу-2014 у Бразилії планується пом`якшити правило офсайду, дозволити четверту заміну, а також запровадити систему автоматичної фіксації взяття воріт.
  Спеціально створений при ФІФА комітет, який очолили легенди світового футболу Франц Бекенбауер та Пеле, працюватиме над "підвищенням привабливості гри мільйонів". На першому засіданні обговорювалося, зокрема, питання змін трактовки офсайду. Було запропоновано пом`якшити правило положення поза грою, не фіксуючи його в тих випадках, коли форвард і захисник перебувають у безпосередній близькості один від одного, тобто фізично контактують. Пов`язано це з тим, що доволі часто виникають спірні ситуації, коли в офсайді опиняється частина тіла футболіста атакуючої сторони. ФІФА давно дає рекомендації суддям трактувати такі моменти на користь гравців атаки, однак на ділі ці вказівки, за великим рахунком, ігноруються.

  Комітет також обговорив так зване "потрійне покарання", коли за фол у штрафному команда, що провинилася, карається пенальті, червоною карткою тому, хто порушив правила і автоматичною дискваліфікацією гравця на наступний матч. Було запропоновано пом`якшити покарання - пред`являти футболісту жовту картку і призначати одинадцятиметровий.

  Президент ФІФА Зепп Блаттер окремо висловився про систему визначення взяття воріт. Планується, що вперше її випробують наступного року, аби до Чемпіонату світу-2014 у Бразилії вона була офіційно впроваджена. Відзначимо, що остаточне рішення по всім пунктам обговорення винесуть першого червня на всесвітньому конгресі ФІФА у Цюріху, в рамках якого, зокрема, відбудуться вибори президента організації. На цю посаду, нагадаємо, претендують нинішній глава федерації Блаттер і президент Азіатської конфедерації футболу Мохаммед бен Хаммам.

  Леся Бойко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  На Київщині триває підготовка до "Формули-1" на воді
  Наступний матеріал
  Визначився останній півфіналіст розіграшу Кубка Стенлі
  Теги: