Брифінг Федерації футболу України
Брифінг Федерації футболу України 5 канал

Договірні футбольні матчі: подробиці брифінгу Федерації футболу України

Коли правоохоронці завершать слідство – рішення щодо покарання ухвалюватимуть по кожному фігуранту окремо

До 5 років позбавлення волі загрожує фігурантам договірних футбольних матчів. Таке покарання передбачене "законом Павелка" щодо протидії корупції у спорті. Його в Україні ухвалили в 2015 році.

Однак поки про заґратування говорити зарано – триває слідство. Коли правоохоронці його завершать – тоді рішення ухвалюватимуть по кожному фігуранту окремо. Своє покарання винесе і Футбольна федерація. Найжорсткіше – це довічне відсторонення від цього виду спорту в Україні. Про це під час брифінгу заявили керівники Федерації футболу Україні.

"У нас є бажання і політична, футбольна воля боротися з цим ганебним явищем. Я сподіваюся і впевнений, що правоохоронні органи доведуть цю справу до кінця. Оголосити підозри – це лише перша стадія, питання стоїть вироків. На моїй основні роботі стоїть питання вироків, так само і тут. А федерація свої футбольні вироки зробить значно швидше, ніж суди, по наших великих корупційних справах", – заявив заступник президента Федерації футболу України Назар Холодницький.

"Шість місяців тому ми були першими у світі, ми заборонили ставки на змагання Ю-19 другого дивізіону і запровадили нові нормативні положення. Зокрема, таке як покарання за неповідомлення про правопорушення. Ми й надалі продовжуватимемо експериментувати і поширювати його на інші категорії. Сподіваємося, що вже з наступного сезону це стосуватиметься усіх ігор молодіжної ліги. Бо цифри засвідчують про те, що 99% усіх проблем пов'язані саме з нижчими лігами, або молодіжними", – зазначив голова Комітету етики і чесної гри Федерації футболу України Франческо Баранка.

Про викриття масштабної схеми договірних футбольних матчів правоохоронці повідомили напередодні. Розслідування тривало більше року. Загалом задокументували понад півсотні епізодів. До незаконної діяльності були залучені президенти клубів, гравці, арбітри та тренери. Загалом – більше як 300 людей і 35 клубів зі всієї України. Правоохоронці провели понад 40 обшуків у справі. Нині слідство ще триває. Через це ані поліцейські, ані посадовці Федерації футболу не називають імен фігурантів справи.

Попередній матеріал
Попрощалися без жалю: морпіхи-оборонці Широкиного урочисто змінили берети
Наступний матеріал
"Живий щит" й атаки по цивільних: як окупаційні війська змінили тактику ведення бою
Loading...