15 чемпіонів Сочі-2014 з РФ приймали допінг, аналізи підмінювали – екс-глава антидопінгової лабораторії

  Родченков розповів про схему заміни результатів аналізів тих спортсменів, які вигравали змагання

  Новий допінговий скандал напередодні Олімпіади у Ріо-де-Жанейро. Розслідування почали щодо російської організації. Її вже удруге підозрюють у застосуванні допінгу.

  Напередодні The New York Times оприлюднила заяву екс-керівника Московської антидопінгової лабораторії Григорія Родченкова. Він запевняє, що принаймні 15 російських медалістів зимової олімпіади в Сочі два роки тому приймали допінг.

  Родченков розповів про схему заміни результатів аналізів тих спортсменів, які вигравали змагання.

  За його словами, він особисто розробив три суміші заборонених препаратів, які підмішували потім спортсменам в алкоголь – чоловікам у віскі, а жінкам у мартіні. Крім того, він стверджує, що співробітники спецслужб підміняли допінг-проби російських спортсменів: для цього у стіні кімнати, де зберігалися зразки сечі, зробили отвір шириною з долоню, через який співробітники спецслужб передавали баночки з сечею в секретну лабораторію по сусідству. Там сечу міняли на зібрану за півроку до цього.

  У Кремлі від усіх звинувачень відхрещуються. Прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков заявив, що слова екс-чиновника, який виїхав до США, "виглядають як наклепи перебіжчика". 

  Відсьогодні розпочнеться міжнародне розслідування. Якщо слова Родченкова підтвердяться – російських атлетів можуть не допустити до участі в іграх у Ріо-де-Жанейро.

  "Ми не можемо ставитися спокійно до подібних порушень. Наша організація створена, щоби захищати чистий спорт та чесних атлетів. І коли люди брешуть, і це ще й певним чином узаконено - у спорті чи в державі - це страшенно дратує. Але просто обурюватися немає сенсу, краще ми щось зробимо, щоб це припинити", – заявив президент Міжнародної антидопінгової агенції сер Крейґ Ріді.

  Нагадаємо, у листопаді минулого року спалахнув допінговий скандал із російськими легкоатлетами, яких покривала російська антидопінгова агенція. У результаті Росію відсторонили від усіх легкоатлетичних змагань, що унеможливило участь представників цих видів спорту у наступних Олімпійських Іграх у Ріо-де-Жанейро.

  Попередній матеріал
  Кримські татари проведуть два масштабні мітинги на території материкової Україні
  Наступний матеріал
  Білий дім закликав Росію негайно вивести важке озброєння із Донбасу

  УЄФА припинив співпрацю з Росією у сфері боротьби з допінгом

  У Росії помер уже другий чиновник із керівництва антидопінгової агенції

  Міжнародний союз біатлоністів оштрафував Росію на 100 тис євро за зловживання допінгом

  Всесвітнє антидопінгове агентство рекомендувало заборонити російським атлетам брати участь в Олімпіаді