5 канал

Замість бутафорської валентинки: у Харкові діти із вадами серця потребують допомоги

Щороку в харківському кардіоцентрі проводять щонайменше 200 операцій серед немовлят

Замість паперової валентинки подарувати здорове серце дитині – закликають в Харківському кардіологічному центрі. Акцію зі збору коштів для допомоги малюкам із вадами серця оголосив благодійний "Фонд розвитку кардіохірургії". Адже нині спеціалізований медичний центр, в якому щорічно оперують більше 200 дітей, існує здебільшого за рахунок меценатів та волонтерів, повідомляє "5 канал".

Дочці мешканки Харківщини Ольги Малігон трохи більше року. Шість місяців тому у Віталіни виявили ваду серця. Днями дівчинку прооперували в обласному кардіоцентрі. Лікарі розповіли, що операція пройшла успішно.

Щороку в харківському кардіоцентрі проводять щонайменше 200 операцій серед немовлят. Одному з пацієнтів усього місяць, одразу після народження йому зробили операцію. Нині медики готуються до наступної.

Лікарі нарікають на недостатнє державне фінансування кардіоцентру. "Брак на пацієнта, на одну операцію – те, чого не вистачає, близько 7-10 тисяч", – розповіла завідувач кардіохірургічного відділення Інституту загальної і невідкладної хірургії ім. Зайцева Ольга Бучнєва.

Завдяки благодійникам відділення у січні отримало новітнє обладнання для малоінвазивних операцій, які щадні для організму. Тож, щоб подарувати дітям здорове серце, активісти закликали небайдужих не купувати паперові валентинки та солодощі, а переказати гроші на порятунок малюків.

На заклик вже відгукнулися чимало людей. Лише за кілька годин на рахунок фонду надійшло 35 тисяч гривень. А це дозволить прооперувати кількох дітей.

Світлана Дашкевич, В'ячеслав Кузьменко, "5 канал"

Попередній матеріал
Людина, що врятувала Майдан: у Києві попрощалися з героєм АТО генералом Геннадієм Воробйовим
Наступний матеріал
"Радіоактивний" мільйон євро: на Житомирщині ліквідували могильник з ядерними відходами