5 канал

Залишки Домініканського монастиря: у центрі Вінниці провалля відкрило давнє підземелля

У центрі Вінниці утворилося провалля, через яке відкрився вхід у старовинне підземелля. Краєзнавці запевняють – це залишки Домініканського монастиря, який діяв у XVII столітті. Куди веде хід – спробували з’ясувати журналісти "5 каналу"

Першим провалля побачив охоронець краєзнавчого музею, на території якого воно утворилося, на камерах відеоспостереження. 

"На моніторах ми зафіксували, що на службовій стоянці автомобіль піднімається вгору", – пригадує охоронець Михайло Бакалейник.

Усередині провалля під шаром асфальту виднівся хід до тунелю, який веде до сусіднього Спасо–Преображенського собору. Церкву побудували на місці колишнього єзуїтського монастиря, що діяв чотири століття тому.

"Провалля відкрило технічний канал, який створений для того, щоб відводити воду. Ми про цей вхід знали", – запевняє секретар Вінницького єпархіального управління Владислав Демченко.

Знахідка зацікавила дослідників історії міста. Краєзнавці припускають, що "тунелі" під храмом монахи використовували як комори, але достеменно їхнє призначення невідомо.

"Це чіткий аргумент того, що археологічні дослідження мурів повинні продовжуватися задля правильних наукових висновків", – зазначає директор Центру історії Вінниці Олександр Федоришен.

Історики додають: уся Вінниця побудована на підземних ходах, які здебільшого не досліджені.

"Більшість – перериті фундаментом будівель. Але виключний інтерес становлять ("тунелі") саме на території Мурів. Це серце Вінниці. І, безперечно, кожна знахідка, з історичної точки зору, – пам’ятка Вінниці", – наголошує науковий співробітник Ольга Грабовська.

Поряд із нинішнім проваллям 7 років тому виявили хід до одного з господарських приміщень стародавнього монастиря. Призначення нового підземного шляху краєзнавці планують з'ясувати найближчим часом.

Сніжана Юр'єва, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою:

Через 3,5 тисячі років забуття: У Єгипті археологи розкопали гробницю ювеліра та його дружини – фото

Єгипетська мумія
/
Єгипетська мумія
/
Єгипетська мумія
/
Єгипетська мумія
/
Єгипетська мумія
/
Єгипетська мумія
/
Ілюстративне фото
/

Попередній матеріал
В АТО український військовий отримав бойову травму, він у лікарні
Наступний матеріал
Акробат всесвітньо відомого Cirque du Soleil під час виступу розбився насмерть
Loading...