5 канал

"Гради", "Гіацинт" і спортивний азарт: Як на Рівненському полігоні міряються силами артилеристи ЗСУ – відео

Артилерія на передовій відіграє дуже важливу роль – найбільше уражень з усіх інших підрозділів по противнику

Змагання на найкращу артилерійську батарею Сухопутних військ ЗСУ тривають на Рівненському полігоні. Виконують вправи чотири бригади оперативного командування "Захід". Звання найкращих у різних номінаціях виборюватимуть до кінця тижня. Про змагання артилеристів докладніше у сюжеті.

Влучна стрільба із САУ є однією з найважливіших вправ. Спершу одна установка робить три постріли для пристрілювання, а потім вся батарея накриває умовного ворога вогнем. Координує дії офіцер Володимир Шпак.

Чоловік каже: "Артилерія – це наука по своїй суті. Математика, геометрія, тригонометрія. Враховуються балістичні умови стрільби, метеорологічні. По гарматах – технічний стан, якість снарядів, комплектація".

Інша батарея розгортає "Гради". Мають максимально швидко і точно поцілити в сім мішеней. Підганяє їх азарт спортивного суперництва. Свого часу бійці виконували всі ці дії в реальних умовах – на передовій. Відомо, що артилерія відіграє дуже важливу роль – найбільше уражень з усіх інших підрозділів по ворогу.

Артилерія виконує вправи з залученням "Гіацинтів", причепної артилерії автоматичних гранатометів та іншої техніки. Учасників окремо оцінюватимуть за швидкістю, вправністю та влучністю стрільби. Для переможців передбачені призи – ріст в кар'єрі та заохочення.

Через "Мінські домовленості" вся українська важка артилерія відведена з передової і не бере участі в бойових діях. Тож такі змагання допомагають тримати боєготовність бійців на належному рівні.

Ігор Добренко, "5 канал"

Попередній матеріал
На Донеччині військові ЗСУ тестували зимову форму нового зразка: чи вподобали – відео
Наступний матеріал
Пономарьов: Те, що в законопроектах щодо реінтеграції Кримське питання і Донецьк розділені, – це помилка