5 канал

Встановив тарифи: на Львівщині священик відмовляється працювати задаром

Принаймні, на це нарікають мешканці Коропужа – навіть називають конкретні цифри у "прейскуранті" святого отця

Священик на Львівщині зажадав за відспівування небіжчика 700 гривень, категорично відмовившись проводити обряд безкоштовно. Він мотивував це тим, що чоловік за життя не ходив до церкви. 

Галина Покітко вбита горем – три дні тому вона ховала батька, а місцевий священик відмовився його відспівувати. Аргументував це тим, що чоловік не ходив до церкви.

Жінка запевнила – батько ходити на служби не міг фізично, адже тяжко хворів. Тоді отець погодився провести церемонію, але за гроші. 

"Сказав гроші заплатити, бо служба не відбудеться до кінця. Брат йому дав 700 грн – у це входили і послуги дяка, тобто його дружини. Це сімейний бізнес", – каже мешканка села Галина.

Місцеві жителі обурені такою поведінкою священика, який встановив власні тарифи та вимагає гроші також за хрестини й вінчання.

"Хрестини у неділю були, я була хресна мама. Священик сказав: поки не заплатите за цілий рік, я дитину не допущу", – розповідає Наталія Рочняк.

Після виходу на пенсію попередника отець Іван Громик служить молебні в сусідніх двох селах упродовж двох років. Звинувачення у вимаганні грошей священик заперечує. "700 грн – це добровільна пожертва. Я ніяку ціну нікому не називав", – каже Іван Громик.

"Ми дивилися часто передачі – там десь священик з Московського патріархату, були якісь п’янки і так далі. Ми ще говорили – хоч би не на нашу церкву, а тут такий випадок, що перекрив оті всі випадки", – каже мешканець села Степан Доскач.

Віряни розповідають: поскаржилися до Стрийської єпархії, але звідти жодної реакції. У церковному представництві запевняють, що звернення від селян не отримували.

"У вхідній документації немає жодних звернень", – повідомив журналістам канцлер Стрийської єпархії УГКЦ Володимир Ждан.

Обурені селяни готуються бойкотувати цей храм. Більше про ситуацію знають наші журналісти:

Сніжана Юр'єва, Євген Радіон, Львівщина, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

На Львівщині у храмі УГКЦ намалювали палаючого в пеклі Путіна – фоторепортаж

Фреска з Путіним
/
Фреска з Путіним
Фреска з Путіним
/
Фреска з Путіним
Фреска з Путіним
/
Фреска з Путіним
Фреска з Путіним
/
Фреска з Путіним
Фреска з Путіним
/
Фреска з Путіним
Фреска з Путіним
/
Фреска з Путіним
Фреска з Путіним
/
Фреска з Путіним
Фреска з Путіним
/
Фреска з Путіним

Попередній матеріал
"Час. Підсумки дня": ексклюзивне інтерв'ю Уляни Супрун
Наступний матеріал
Вирви та дикий вітер: Мексику накрив шторм "Лідія" – відео
Loading...