5 канал

Орнітологічна цікавинка: в Ужгороді на озері пара лебедів привела одразу чотирьох пташенят

Пара доглядає за малюками і вчить їх виживати

Лебедине озеро з'явилося в Ужгороді. Так закарпатці назвали водойму, де оселилася родина білих птахів зі своїм потомством. Тепер цей ставок є місцем частих відвідин. Поблизу водойми активісти облаштували спеціальний стенд з інформацією про правила поводження поблизу гніздування птахів.

Місцева мешканка Вікторія Жуйко ще у квітні помітила, що пара лебедів, які оселилися на місцевій водоймі, висиджують пташенят. Жінка одна з тих, хто ретельно оберігав інформацію про майбутнє потомство крилатих. Вона побоювалися, що надмірна увага людей до птахів може змусити лебідку залишити гніздо.

5 канал

"Найбільші були побоювання, що люди можуть нашкодити, можуть тварини нашкодити, і тому почали таку своєрідну акцію, коли просили усіх мовчати і не поширювати інформацію в соціальних мережах, що буквально за метр від берега можна побачити яйця, дуже чистилися групи у соціальних мережах, у Facebook, видалялися усі повідомлення, людей просили притримати цю новину, ну і ми раді, що все-таки вдалося зберегти до моменту, коли вже лебедів можна відвести", – розповідає Вікторія.

Нещодавно у лебедів з'явилися на світ четверо пташенят. Пара доглядає за малюками і вчить їх виживати.

Еколог Оксана Станкевич-Волосянчук розповідає про орнітологічну унікальність виведення саме чотирьох пташенят у сімействі лебедів.

5 канал

Дорослі лебеді оселилися на озері ще торік у серпні, залишилися тут і на зимівлю. В морози люди підгодовували і оберігали пару. А відколи у крилатих з'явилися пташенята, дедалі частіше стали навідуватися сюди. Тепер це популярне місце відпочинку ужгородців. Місцеву водойму під назвою "Кірпічка" вже перейменували на "Лебедине".

5 канал

Василь Дех, місцевий мешканець, каже: "Вони поселяються не просто де, вони нам, напевно, показують, яким нам треба бути, яким є їхнє подружжя, можна сказати, яка є їхня вірність лебедина і нам треба з них брати приклад, я так думаю".

Світлана Максимова, Микола Томаш, Ужгород, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою:

У США комунальники врятували маленьку видру - фото

Порятунок видри
Порятунок видри
Порятунок видри
Порятунок видри
Порятунок видри
Порятунок видри
Порятунок видри
Порятунок видри
Порятунок видри
Порятунок видри
Порятунок видри
Порятунок видри
Порятунок видри
Порятунок видри
Порятунок видри
Порятунок видри

Попередній матеріал
Загострення на Донбасі: експерт оцінив ймовірність масштабного наступу "Л/ДНР"
Наступний матеріал
ДТП на Кіровоградщині: автобус із шахтарями врізався в авторефрижератор

Підгодовує вся область: на Вінниччині попри морози на річці оселилася зграя лебедів

"Чітко видно, коли РФ, а коли наші "юди": як вартують оборонці Лебединського

Пошкоджені ЛЕП, понівечені поля з посівами: терористи вдарили по мирному Лебединському