УЗ може віддати в ринок експортні перевезення залізної руди, якщо вважає їх невигідними – Руденко

  Згідно з аудиторської звітності компанії, вантажні перевезення "Укрзалізниці" є високорентабельними

  "Укрзалізниця" може віддати в ринок експортні перевезення залізної руди, якщо вона вважає їх невигідними для себе. Таку думку висловив старший аналітик "Центру транспортних стратегій" Павло Руденко, відповідаючи на питання "5 каналу".

  Коментуючи заяву держмонополіста про нібито негативну рентабельність експортних перевезень руди, експерт зазначив, що згідно з аудиторської звітності компанії, вантажні перевезення "Укрзалізниці" є високорентабельними.

  "Валовий прибуток монополіста від операцій з вантажними перевезеннями становить близько 30%, або 15-17 млрд грн на рік. При цьому УЗ не афішує собівартість перевезень різних видів вантажів, тому складно сказати, які вантажі більш рентабельні, а які нерентабельні", – зазначив він.

  "Якщо говорити про перевезення руди, то це один з найбільш ефективних видів вантажів з точки зору доставки: фактично, ключовою є маршрутна модель логістики, при великих стабільних обсягах вантажів, малій кількості точок генерації вантажу, мінімальній кількості операцій на проміжних станціях маршрутів", – акцентував Руденко.

  Експерт наголосив, що якщо "Укрзалізниця" вважає невигідними експортні поставки руди, то вона може дуже просто вирішити цю проблему, віддавши ці перевезення в ринок. І нагадав, що раніше великі гравці ринку неодноразово заявляли про свою готовність запустити приватні локомотиви саме на експортних напрямках.

  "Таким чином УЗ позбудеться роботи в сегменті, який вона вважає нерентабельним, але зможе отримувати доходи у вигляді інфраструктурної складової тарифу, необхідної для покриття операційних витрат і підтримки безпосередньо залізничної інфраструктури. Юридичні можливості для цього є навіть при чинній нормативній базі. Справа тільки в бажанні і готовності до предметних переговорів ", – резюмував Руденко.

  Попередній матеріал
  NASA оприлюднило хмарний краєвид на Юпітері
  Наступний матеріал
  До кінця жовтня у столиці на одній зі станцій метро зачинять вихід
  Теги: