Монумент слави у Львові
Монумент слави у Львові 5 канал

З третьої спроби: у Львові нарешті знесли Стелу Монументу слави

Раніше з аварійної споруди зняли гранітне облицювання і бронзові барельєфи

У Львові лише з третьої спроби змогли демонтувати 30-метровий Монумент Слави. Ускладнювали роботи металеві конструкції всередині стели. Про це "5 каналу" повідомили у міській раді.

Відео з місця демонтажу розмістила спільнота "Варта 1".

 

Як стало відомо, роботи проводилися вночі, аби убезпечити від випадкового падіння бетонних уламків. Район, в якому розміщений монумент, густонаселений і має значний транспортний трафік.

Раніше з аварійної споруди зняли гранітне облицювання і бронзові барельєфи – їх передали у місцевий музей "Територія терору". Після демонтажу проведуть облаштування простору, обмеженого прилеглими вулицями. У місті оголосили вже конкурс з цих робіт.

"На початку січня ці роботи розпочалися. І, власне, після цього протягом трьох ночей тривали роботи, які завершилися цієї ночі. Стосовно того, щоб покласти цю стелу, то вона складена у межах огорожі, що убезпечує територію. Перед цим були створені насипи, щоб пом'якшити, власне, таке поетапне покладення, що і було зроблене сьогодні вночі", – коментує заступник львівського міського голови Андрій Москаленко.

Як відомо, "Монумент бойової слави Радянських Збройних сил" встановили у Львові на честь Червоної армії у 1970-му. 2007 року в місті створили комісію, яка розглянула можливість знесення монумента.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Смерть катам": у Дніпрі червоною фарбою облили меморіал комсомольцям – ФОТО

Облили пам'ятник комсомольцям
/
Облили пам'ятник комсомольцям
/
Облили пам'ятник комсомольцям
/
Облили пам'ятник комсомольцям
/
Облили пам'ятник комсомольцям
/
Облили пам'ятник комсомольцям
/

Попередній матеріал
Український броньовик "Барс-8" успішно пройшов випробування – з'явилося відео
Наступний матеріал
"Булава – зловісний інструмент української історії": історик Олександр Палій у програмі "Кендзьор"