Військова техніка в Луганську
Військова техніка в Луганську ОБСЄ

До Луганська заїхало близько 200 одиниць військової техніки – журналіст

За даними Спіріна, конфлікт між Плотницьким та Корнетом триває вже понад рік – ще від березня 2016 року

Журналіст Євген Спірін розповів "Громадському радіо" про ситуацію в Луганську, до якого напередодні в'їхала військова техніка. З його слів, наразі у місті перекритий увесь центр, там перебуває техніка – КамАЗи, БТРи, БМП.

"Мешканців дворів, які там живуть, не пускали додому, жорсткий контроль. Але ті, у кого є прописка – потрапили до домівок", – зазначив Спірін.

Далі він розповів: "Є дві версії. Перша – ті, хто там зі зброєю – це військові з "ДНР". Але дехто з людей з Луганська каже, що це військові з Росії. Дуже складно визначити, хто є насправді, бо там і в комендатурі є російські військові. Але суть в тому, що так званого "міністра" намагалися усунути з посади, але він не пішов, і був призначений новий, "виконуючий обов'язки міністра", але він не зміг приступити до виконання своїх обов'язків, тому що старий "міністр" не звільнив свій кабінет".

За словами журналіста, телебачення у місті не працює. У Луганську присутні військові, а близько 19:00 до міста заїхала велика кількість техніки. "Це відео вже є в мережі. За моїм підрахунком – це близько 200 одиниць техніки", – уточнив він.

ОБСЄ показала військову колону, що увійшла до окупованого Луганська – фоторепортаж

Військова техніка в Луганську
/
Військова техніка в Луганську
Військова техніка в Луганську
/
Військова техніка в Луганську
Військова техніка в Луганську
/
Військова техніка в Луганську
Військова техніка в Луганську
/
Військова техніка в Луганську
Військова техніка в Луганську
/
Військова техніка в Луганську

За даними Спіріна, конфлікт між Плотницьким та Корнетом триває вже понад рік: "Це почалось близько березня 2016 року, коли був конфлікт між силовими відомствами та Плотницьким. Але потрібно розуміти, що скоріш за все у Корнета є підтримка у "ДНР", але не в Росії, а от у Плотницького якраз є підтримка в Росії, бо його підписи – під Мінськими домовленостями".

На його думку, Москві наразі невигідно позбавлятися ватажка терористичної "ЛНР", "тому що доведеться переписувати" Мінськ. "Плотницький наче ставленик Росії, а Корнет виступає за приєднання "ЛНР" до "ДНР". Купа людей в Луганську вважають, що в "ДНР" є якийсь порядок, і вони кажуть, що добре було б, якби ми були однією територією", – розповів журналіст Євген Спірін.

Нагадаємо, напередодні колона військової техніки та кількадесят озброєних чоловіків у масках увійшли до окупованого Луганська. Цю інформацію підтверджують і спостерігачі ОБСЄ. Вони зафіксували військові вантажівки, бронетранспортери та зенітну установку. У мережі вже з'явилося відео великої колони військової техніки, що приїхала до міста.

Зі слів місцевих – невідомі військові без розпізнавальних знаків у Луганську з'явились ще вдень і перегородили вулиці. Серед найімовірніших причин усіх подій – розгортання конфлікту між кримінальними угрупованнями так званого голови "ЛНР" Ігоря Плотницького і "міністра внутрішніх справ ЛНР" Ігоря Корнета.

Попередній матеріал
Тіла довелося вирізати з авто: під Дніпром у аварії загинула група підлітків – відео
Наступний матеріал
До мережі потрапило драматичне відео втечі солдата КНДР у Південну Корею
Loading...