5 канал

У Києві показали виставку фотопортретів кримчан, які зі зброєю в руках захищали Україну в боях на Донбасі

У лавах ЗСУ служать тисячі кримчан. Утім не про кожного можна розповісти загалу

Виставку фотопортретів кримчан, які зі зброєю в руках захищали Україну в боях на Донбасі, відкрили в столичному "Кримському домі". Про таке повідомляє "5 канал".

У фотопроекті "Кримська лінія вогню" представили портрети та особисті історії десяти вихідців із півострова, чинних чи колишніх військовослужбовців. Половина з них – кримські татари. Виставку організатори готували близько двох місяців. Історії бійців збирали по всій Україні. У "Кримському домі" кажуть, що в лавах ЗСУ служать тисячі кримчан. Утім не про кожного можна розповісти загалу, адже у більшості на півострові залишилися рідні, у яких можуть виникнути проблеми з окупаційною владою.

/
/

Ахтем Сеїтаблаєв, директор "Кримського дому" і режисер, говорить: "Часто особисто я чую: "Чи взагалі кримські татари є на фронті, чи вони беруть участь у захисті країни?" І складно донести до пересічного громадянина думку і тезу про те, що кримські татари тому і не з'являються в такому інформаційному просторі, бо в Криму в них залишилися рідні".

Енвер Вілеляєв, військовослужбовець батальйону "Айдар" ЗСУ (2014-2015), розповідає: "Мати і батько – в Криму. Моя сім'я, дружина і діти, тут. Знаєте, а чого приховувати вже? Усім все відомо, по всіх сайтах сепарских наші фотографії є".

Попередній матеріал
Українка Еліна Світоліна стала переможницею турніру серії WTA в Дубаї
Наступний матеріал
Російська "Прокуратура Криму" перевіряє представників Українського культурного центру – ЗМІ