АТО
АТО 5 канал

"Тумани і неясні темні ночі": що сприяє вилазкам ворожих розвідників в АТО

На позиціях поблизу Новозванівки обстріли тривають кілька разів на тиждень. Бойовики переважно відкривають вогонь зі стрілецької зброї. Для чого провокують українських захисників – з'ясовували журналісти "5 каналу"

Бойовики на Луганщині провокують українських армійців на вогонь у відповідь. Усе для того, щоб російські знімальні групи мали красиву телевізійну картинку для пропагандистських сюжетів, якими потому дурять російських глядачів. Про це розповіли захисники Новозванівки.

"Постійно дрібним калібром порушують це перемир'я… Короткі періодичні обстріли – по 10-15 хвилин. І одразу ніби нічого немає. За 2-3 години може бути знов. А один-два рази на тиждень – міномети 82-мм та 120-мм", – розповідає військовий Юрій.

Усі обстріли противник фільмує. Армійці помітили присутність російських журналістів на ворожих позиціях.

"Наказ є! Вогонь у відповідь – тільки у випадку загрози життю. Ти даєш відповідь, а потім по новинах бачиш, що ти "працюєш" і порушуєш перемир’я", – пояснюють бійці.

Обстріли поблизу Новозванівки поновилися з приходом осені. Майже все літо бойовики укріплювали позиції. "Їхні позиції бетонувалися, укріплялися. Нормальні військові споруди, з яких можна вести війну, стріляти і не боятися, що чоловікові щось прилетить, і будуть якісь наслідки для особового складу", – розповідає військовий ЗСУ Руслан.

Настання холодів сприяло і збільшенню розвідувально-диверсійних груп. Востаннє до позицій захисників Новозванівки вони намагалися підступитися у ніч проти понеділка. Армійці дали відсіч.

"Останнім часом тут сильні тумани і темні ночі. У принципі, воно їм (ворожим розвідникам) сприяє. Спостерігаємо, можна помітити, але їм на руку туман і оці неясні темні ночі", – ділиться досвідом боєць із позивним "Банкір".

 

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, Луганська область, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Пейзажі війни": бойовий підрозділ поділився фото з передових позицій

Пейзажі війни
/
Пейзажі війни
Пейзажі війни
/
Пейзажі війни
Пейзажі війни
/
Пейзажі війни
Пейзажі війни
/
Пейзажі війни
Пейзажі війни
/
Пейзажі війни
Пейзажі війни
/
Пейзажі війни

Попередній матеріал
У МВС розповіли про зміни, які готуються до ПДР
Наступний матеріал
Хто врятував від російської тюрми незламних заручників анексії Криму – ексклюзивне інтерв’ю із Мустафою Джемілєвим
Loading...