Бахмутська траса
Бахмутська траса 5 канал

Тримають танки та БМП "у хатах": біля Бахмутської траси ворог ховається за спинами цивільних

Армійці очікують загострення ситуації вздовж Бахмутки у День Незалежності, тож уже готуються до "свята"

Поблизу Бахмутської траси на сході країни окупанти ховаються за спинами мирних мешканців, розповідають бійці. Вогонь відкривають із населених пунктів. Туди ж, нехтуючи Мінськими угодами, підігнали техніку заборонених калібрів. Проте обладнання смуги забезпечення дало можливість Об'єднаним силам тримати ситуацію під вогневим контролем. Репортаж із передової.

До окупованого населеного пункту біля Бахмутської траси від позицій українських захисників – кількасот метрів. "Хатинку бачите? От у них якраз це кулеметна точка. Вони сидять і за вами спостерігають зараз", – показує вдалині військовослужбовець Олег.

За спостереженнями вояків, вогневі точки ворог обладнав у хатах крайньої вулиці. Там тримають і заборонену Мінськими угодами техніку.

"Бачили танки. БМП бачили, і не один. І часто чули гул техніки. Вони її або переганяють, або катаються. Техніка там, і людей багато!", – запевняє армієць Едуард. Його побратим Олег додає: "Війна вже йде 4 роки, і як то кажуть, шахтарі вже закінчилися... Наразі навпроти нас стоять не шахтарі, які вміють талановито і красиво працювати. Як ствольною артилерією, так і вести стрілецький бій".

Висота, де розташований опорний пункт Об'єднаних сил, була стратегічно важливою для українського війська. Її армійці зайняли на початку літа, щоб тримати ворога під вогневим контролем. Позиції окупантів звідси – як на долоні.

Укріплення, якими користувалися армійці, обладнуючи кілька місяців тому смугу забезпечення, ворог дуже щільно накривав вогнем, не давав обладнувати бліндажі. Тому ховатися доводилося в таких собі норах.

Бахмутська траса
Бахмутська траса5 канал

"Коли противник зрозумів, що ми зайшли сюди, він начав обстріли великим калібром. Кожного дня, вдень не так сильно. В основному вночі, з 6-ї вечора і до 6-ї ранку, більше психологічно давив. У людей є такий фактор, якщо постійно стріляють, то людина здається. От вони постійно стріляли, били і били", – згадує Олег.

Через постійні обстріли воякам нещодавно довелося змістити лінію оборони. Тактика дала результати. Супротивник не може вирахувати, де зараз окопався підрозділ. Не досягнувши мети, окупанти йдуть у розвідку. Проте наблизитися до своїх позицій армійці не дають.

"Це ДРГ, розумієте. Тут нам стати не можна. Завжди треба бути напоготові. Ходять, лазять, вивчають. Я не знаю, що вони там роблять. Працюють. Ніхто не спить, що ми, що вони", – каже Едуард.

Загострення ситуації вздовж Бахмутки армійці очікують у День Незалежності, тож вже готуються до свята. "Пиріжків завжди вистачить для них", – посміхається Олег.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, "5 канал"

Після артобстрілу Наєв відвідав найгарячіші позиції на сході – ФОТО

Сергій Наєв на сході
/
Сергій Наєв на сході
/
Сергій Наєв на сході
/
Сергій Наєв на сході
/
Сергій Наєв на сході
/
Сергій Наєв на сході
/
Сергій Наєв на сході
/

Попередній матеріал
"Паралізувало центр": у Києві зчинився транспортний колапс через техніку до параду
Наступний матеріал
Підготовка до Дня Незалежності: включення з масштабної репетиції параду в центрі Києва

Уперше на укріпленнях: ексклюзивний репортаж із відбитих позицій біля Новотошківського

"Їх зустрінуть неочікувані сюрпризи": оборонці Новозванівки готові дати відсіч ворогу

"Або ворог здається, або знищимо його": репортаж із найгарячішої точки Луганського напрямку

"Заради дітей, живих і ненароджених": як українські воїни Золоте-4 боронять

Прикриваються місцевими: під Новолуганським бойовики постійно гатять з важкого калібру

"Залітало просто в наші окопи": на Світлодарці з наближенням жнив стає "гаряче"