5 канал

Тепловізори, приховані камери та робота під прикриттям: як на Черкащині рибний патруль відловлює браконьєрів

Через свавілля браконьєрів у черкаському Дніпрі популяція сома та судака зменшилася в кілька разів

550 порушників правил риболовлі затримали інспектори Черкаського рибоохоронного патруля лише за останній місяць. Патрулюють цілодобово. Працюють під прикриттям. Використовують тепловізори та влаштовують човнам браконьєрів підводні перешкоди. Найгарячіша ситуація на зимувальній ямі у Липівському заказнику. Туди вирушила журналіст "5 каналу" Яна Лимаренко.

Це початок операції "під прикриттям". Працівник рибного патруля прикидається браконьєром та йде до порушників. Порушників риболовлі інспектор знімає на приховану камеру для доказів. Вивчає, як рибалки уникають патрулів та куди ховають здобич. 

"Завдяки тому, що побачили це зсередини, ми побачили, де ховають рибу, хто якими шляхами ходить, завдяки цьому нам стало набагато легше розуміти їх, як виходять, хто їх зустрічає", – розповідає інспектор під прикриттям. 

Полювати на браконьєрів допомагає тепловізор. Ця техніка допомагає виявити порушників уночі, щоб потім непомітно підкрастися.

5 канал

Улюблена точка браконьєрів – так звана "чорна яма" – місце зимівлі риби в Липівському заказнику

Головний державний інспектор черкаського рибоохоронного патруля В'ячеслав Вишневський говорить: "Якби на даний час нас тут не було, то там би було 30 човнів, то там під кінець зими вже було б риби втричі менше".

За правилами сюди не можна заїжджати навіть човном. Але заборони браконьєри не бояться. Раз за разом човни проносяться біля заказника. Побачивши інспекторів – тікають. Дорогою викидають сітки та рибу. 

Як відбувається затримання, розповідає Валентин Коверниченко – старший помічник моториста черкаського рибоохоронного патруля: "Перестрибуємо в човен, починається потасовка, начинаємо боротися, витягають ключі, витягають рибу по дорозі, коли тікають, скидають все. І треба наздогнати рибу, щоб була доказова база". 

Ніхто з браконьєрів не визнає провини. Якщо спіймали "на гарячому" – влаштовують сварки. За останній місяць інспектори рибного патруля в області затримали 550 порушників.

"У цьому році тільки в Липівському заказнику було порушено 9 кримінальних справ, виловлено 300 кг рибу, це те, що це кримінальні порушення, не адмінпорушення. Було трохи сома, а то в основному судак, сума збитків, які надані рибному господарству тільки по Липівському заказнику – 590 тисяч", – підсумовує Андрій Тичков, заступник начальника відділу охорони водних біоресурсів черкаського рибоохоронного патруля.

Через свавілля браконьєрів у черкаському Дніпрі популяція сома та судака зменшилася в кілька разів, падає і численність інших промислових риб. Браконьєри виловлюють навіть мальків та маточне поголів'я.

Яна Лимаренко, Вячеслав ромодан, "5 канал"

Попередній матеріал
24 картини з усіх куточків України: у Києві відкрили виставку на підтримку полонених моряків
Наступний матеріал
На центральній площі Львова провели мовчазну акцію "5 років окупації"