Квітковий туризм: Сотні туристів вирушили на Закарпаття, щоб помилуватися цвітінням крокусів

Квітнутиме крокус, або ще шафран, протягом трьох тижнів

Сотні туристів вирушили на Закарпаття, щоб помилуватися цвітінням крокусів. Килими шафрану вкривають весняні поля. Найбільше первоцвіту у Виноградівському, Мукачівському та Міжгірському районах. Бачили природнє диво і наші кореспонденти.

Тетяна Лешко з Ужгорода на свій день народження вирушила з друзями до лісу – помилуватися первоцвітами. Компанія натрапила на галявину з крокусами.

"В них якась сконцентрована краса, чи магія, чи краса природи, чи магія природи, тому я думаю туристи от за цим ідуть", – вважає жінка.

Катерина Ірха приїхала на фото-полювання. Дівчина мріє зробити свою найкращу світлину: "Я сподіваюся, що мені вдасться потрапити все ж таки на високогір'я Закарпаття,  де заквітне той гірський шафран, який пізніше через температурні умови зацвітає".

Нині на Закарпатті пік цвітіння крокусів. Найбільше їх – у Виноградівському, Мукачівському та Міжгірському районах. Із 60 видів, відомих у природі, в області росте лиш один – шафран Гейфля. Червонокнижну рослину тут оберігають від браконьєрів.

Василь Староста, головний лісничий ДП "Виноградівське лісове господарство" розповідає: "За останні 5 років, на мою думку, зменшилося бракон'єрство, чи мода, чи на квітку чи вже люди свідомість людська".

Квітка, кажуть фахівці, не лише гарна, а й корисна. Шафран використовують у кулінарії та фармацевтиці.

Провідний інженер з охорони та захисту лісу ДП "Виноградівське лісове господарство" Юрій  Дзябко говорить: "Для добавок цих натуральних у печиво... Уже за тичинки розкажуть, що це були свого роду тонізуючий напійдля мужчин, як би в даний час кажуть за віагру".

Квітнутиме шафран на Закарпатті протягом трьох тижнів. Тож в охочих побачити червонокнижну квітку ще є трохи часу.

Світлана Максимова, Микола Томаш, Закарпатська область , "5 канал"

Попередній матеріал
На Черкащині ризикують зотліти у підвалі майже 30 тисяч експонатів приватного військового музею – сюжет
Наступний матеріал
"Свободу Олегу Сенцову": У Києві триває фестиваль документального кіно про права людини
Loading...

Знавці орхідей з'їхалися до Таїланду на Міжнародну конференцію квіткарів

День Валентина: колумбійські квіткарі сподіваються продати 500 млн квітів

На Співочому полі в Києві з'явився "Квітковий оберіг"