мітинг у Кривому Розі
мітинг у Кривому Розі 5 канал

Сморід та червоний пил: у Кривому Розі сотні людей вийшли на мітинг

Місцеві мешканці обурюються масштабними промисловими викидами одного з тамтешніх підприємств, що дуже дошкуляють

У Кривому Розі 9 жовтня кількасот людей вийшли на мітинг. Акцію влаштували проти забруднення повітря одним із металургійних підприємств, передає "5 канал". 

За словами активістів, завод не виконує взяті на себе зобов'язання щодо зменшення промислових викидів. Через це у місті відчувається сморід, а самі викиди із промислових труб інколи мають червоне забарвлення й осідають шаром бруду.

На мітинг приїхали активісти і з інших міст. Вони кажуть: якщо їх не почують, влаштують всеукраїнську акцію.

"Основна вимога до підприємства – змінити свою генеральну лінію ставлення до навколишнього природного середовища. А також реальне, конкретне, зрозуміле зменшення викидів, яке ми з вами повинні відчути на собі. Це ті, скажімо так, речі, які вже декларуються протягом 10 років, які підприємство працює в Україні. Це зменшення викидів на 70%", – проголошує вимоги учасник мітингу Андрій Богданов.

Натомість на підприємстві звинувачення відкидають. Аргументують, що вже оновлюють устаткування, яке дозволяє суттєво зменшити кількість отруйних викидів у повітря.

"Для успішного впровадження великомасштабної інвестиційної програми підприємства ЄБРР виділив кредит у розмірі 350 мільйонів євро. Ці кошти будуть спрямовані на модернізацію основних фондів з обов'язковим виконанням екологічного стандарту. Це значно покращить екологічну ситуацію міста Кривий Ріг", – коментує директор Департаменту з охорони навколишнього середовища ПАТ "Арселорміттал Кривий Кіг" Ліана Максименко. 

Попередній матеріал
Небезпечна штольня на Волині: чому місцевим радять не йти по гриби до лісу
Наступний матеріал
"Поведінкова економіка": стало відомо ім'я ще одного нобелівського лауреата
Loading...