vse-tut.com.ua

Російські окупанти в Криму бурять скелю під Ластівчиним гніздом – в ЮНЕСКО б'ють на сполох

Окупаційна влада приступила до проведення незаконних розкопок

Росіяни в окупованому Криму проводять незаконні розкопки та бурять скелю, на якій стоїть пам'ятник національного значення палац "Ластівчине гніздо". Про це йдеться у доповіді ЮНЕСКО, передає "ВВС-Україна".

У тексті документу йдеться: "Стало відомо, що окупаційна влада приступила до проведення незаконних розкопок та інженерних геологічних робіт, а саме до буріння скелі, на якій знаходиться пам'ятник національного значення палац "Ластівчине гніздо".

Також у ЮНЕСКО висловили занепокоєння через стан збереження Ханського палацу у Бахчисараї, який включено до попереднього списку всесвітнього спадку. Над передньою частиною Ханського палацу окупанти хочуть побудувати металевий навіс.

"Найбільшу тривогу викликає той факт, що ці реставраційні роботи здійснюються під керівництвом будівельного персоналу, який не має ані досвіду, ані кваліфікації у галузі реставрації історичних будівель", – йдеться в доповіді ЮНЕСКО.

Нагадаємо, у квітні 2017 року в Криму провели масштабні археологічні роботи у зв'язку з будівництвом під'їзних доріг до Керченського мосту. Було знищено фрагменти стародавнього Тірітакського оборонного валу. В ЮНЕСКО також кажуть про небезпеку руйнування Судацької фортеці – пам'ятки VI-XVI століть.

Після анексії Криму Росією Україна втратила контроль над 15 тисячами історичних та архітектурних пам'яток та близько 100 музеями.
У міністерстві з питань тимчасово окупованих територій зазначають, що українська влада збирає докази для початку кримінального переслідування археологів, які на порушення міжнародних конвенцій проводять незаконні розкопки на окупованій території України. Нагадаємо, в червні 2017 року Росія вивезла з окупованого Криму 450 музейних експонатів.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Відпочивальників по пальцях рахують: як у Криму проходить "оксамитовий сезон" - ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Штрафи за водіння напідпитку хочуть підвищити до 40 тисяч гривень
Наступний матеріал
Реальність перевершила вигадку: у Великобританії на знімальному майданчику про серійного убивцю знайшли труп
Loading...

У незаконно ув'язненого Балуха в кримському СІЗО почалися проблеми з серцем

Мешканець Чигирина відкопав на своєму городі 200 черепів

Прийшли люди в масках з нашивками ФСБ і вивезли невідомо куди: в Криму знову обшуки

В окупованій Кадіївці спортсмен вийшов на нагородження з українським стягом і порвав грамоту терористів

Меркель порівняла анексію Криму і розділення Німеччини на НДР і ФРН

Через 3,5 тисячі років забуття: У Єгипті археологи розкопали гробницю ювеліра та його дружини – фото