Околиці Мар'їнки
Околиці Мар'їнки 5 канал

Просто на очах в ОБСЄ росіяни обстріляли ремонтників, щоб виманити бійців ООС

В результаті цієї "пастки" бойовиків біля Мар'їнки поранення зазнав сержант ДСНС, що супроводжував ремонтну бригаду газогону

Бойовики вже вкотре підтвердили, що їм байдуже у кого цілити. У вівторок на околицях Мар'їнки вони обстріляли ремонтників, які намагалися полагодити газогін, і поранили сержанта ДСНС Артема Меленчука, який проводив там розмінування для безпечного ремонту. Більше з передової – далі.

З цих українських позицій добре видно газогін, який 22 січня намагалися полагодити ремонтники. Втім, попри всі домовленості, бойовики таки відкрили вогонь.

Для ремонту газогону між Мар'їнкою та Красногорівкою запровадили режим тиші. Гарантами припинення вогню виступили і представники окупантів, утім бойовики зірвали його, тільки-но група ремонтників у супроводі саперів Держслужби з надзвичайних ситуацій вирушила до пошкодженої ділянки.

"Було попередньо узгоджено з Державною службою з надзвичайних ситуацій, Збройними силами та домовленість з незаконними збройними формуваннями, що буде тимчасова тиша, щоб була поліпшена робота постачання газу до місцевого населення", – розповідає військовослужбовець Іван.

Поранення у ногу отримав сапер Артем Меленчук. Група ремонтників надавала йому першу медичну допомогу прямо на місці, евакуювати його звідти одразу не вдалось – ворог не припиняв вогонь близько години. Весь цей час ремонтники разом з пораненим перебували на відкритій місцевості у так званій "сірій зоні".

"Прикривати їх одразу ми не могли. Бо всі ці люди, які там знаходилися, вони б опинилися на лінії перехресного вогню. Оце відстань звідти до позиції вся ця група проповзла на животі. Бо ніяке друге переміщення у них не було можливим. Вони просто повзли", – згадує армієць "Петрович".

Аналізуючи поведінку ворога, бійці приходять до висновку, що це була пастка для військових. Противник таким чином намагався виманити бійців, аби ті вийшли на допомогу ремонтникам, щоб відкрити по них вогонь.

"У цей момент хочеться вилізти і допомогти, якось прикрити, витягнути. Пастка для нас, приманочка. Ось так вони і працюють, когось поранили, наші лізуть рятувати, починають прикривати, а снайпери вже працюють по тих, які йдуть на допомогу", – каже "Спартанець".

За ремонтом газогону спостерігала моніторингова місія ОБСЄ, утім бойовиків це не зупинило.

"Представники якраз знаходилися тут, коли був обстріл. І як витягували людину, і як незаконні збройні формування не давали підійти до пораненого, вони це все спостерігали. Але не здійснили ніяких дій", – знизує плечима боєць Іван.

Після евакуації медичну допомогу пораненому Артему Меленчуку надали в місцевій лікарні Курахового.

"Хлопцеві пощастило, тому що поранення виявилося легке, хоча зовсім близько від великих артерій. Тобто, ще б сантиметр і все було б набагато сумніше. А так він відбувся наскрізним кульовим пораненням стегна", – звітує лікар-травматолог Дмитро Неліпа

Життю пораненого загрози вже немає. На подальше лікування його доправлять до військового госпіталю у Маріуполі. Тим часом на околицях Мар'їнки й досі неспокійно, провокуючий вогонь ворог не припиняє.

Євгенія Китаїва, Анна Кудрявцева, "5 канал"

Попередній матеріал
"ЗА ЧАЙ.СОМ": фронтмен "Другої Ріки" Валерій Харчишин в ефірі "5 каналу"
Наступний матеріал
Проголошення вироку у справі про державну зраду Віктора Януковича – трансляція
Loading...