5 канал

Роботи на 1500 помешкань: як ДСНС щодня відновлює пошкоджені будинки жителів Авдіївки

Будівельні підприємства працювати у зоні АТО не захотіли, тож для проведення робіт сформували бригади з обласних рятувальників

В Авдіївці на Донеччині розпочали відновлення осель, які постраждали внаслідок ворожих обстрілів. Помешкань, що потребують негайного ремонту, там понад 1,5 тис. Будівельних підприємств, охочих працювати у зоні активних бойових дій, не знайшлося, тож для проведення робіт сформували бригади з обласних рятувальників.

Ніна Цубер – мешканка старої частини Авдіївки. Показує своє обійстя, яке вже кілька разів потрапляло під обстріл бойовиків. Жінка живе сама у приватному будинку майже на лінії вогню, тож зізнається: не до краси, головне, щоби безпечно. Розповідає: "Мені треба ще п'ять вікон, а два вікна вирішила закласти. Тому що боюся, що не буде вікон. А як замовити? Отак і живемо".

У сусідніх оселях – та сама біда: у кого даху немає, у кого – вікон. Відновлювати пошкоджене житло взялися рятувальники. За тиждень роботи дві бригади встигли відновити понад 30 приватних будівель на околицях Авдіївки. Працюють і у центрі міста – демонтують пошкоджені плити багатоповерхівок та проводять ремонтні роботи на покрівлях та фасадах. "На момент проведення робіт всі жильці евакуюються для їх же безпеки", – наголошує начальник відділення аварійно-рятувальних робіт ГУ ДСНС у Донецькій області Едуард Ященко.

У Авдіївці аварійного ремонту потребують близько 1,5 тис. помешкань. Завершити аварійно-відновлювальні роботи рятувальники планують до настання холодів. Для цього із обласного бюджету виділили 35 млн грн. Також роботи фінансує і Червоний Хрест.

"Зараз будівельники почали відновлювати будинки у Авдіївці, Мар'їнці та Красногрівці. Звичайно, є проблеми: дехто не хоче, мотивуючи тим, що обстріли продовжуються. Дехто хоче замість шиферу черепицю тощо. Але ті, хто насправді хочуть, щоб їх будинки були відремонтовані – не гірше, а можливо і краще ніж до обстрілів – ми це маємо забезпечити, і це ми забезпечимо", – підкреслює голова Донецької обласної ВЦА Павло Жебрівський.

Наталка Полтавець, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

"Скирти заліза та порожнеча": як нині виглядають "Бутівка" та промзона Авдіївки

/
/
/
Промзона Авдіївки
/
Промзона Авдіївки
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Треті роковини Іловайська: сотні містян Кривого Рогу зібралися на мітинг-реквієм
Наступний матеріал
Політолог: Якщо Росія оголосить війну Україні, Білорусь відразу стане нашим ворогом
Loading...