5 канал

Ремонтувати треба 160 м труби: як десятки тисяч мешканці Бердянська залишилися без води в кранах

За підрахунками комунальників, на ремонт колектора місту необхідно майже півтора мільйона гривень

У Бердянську десятки тисяч містян залишилися без центрального водопостачання. У місті прорвало центральний каналізаційний колектор. Через аварію довелося тимчасово закрити низку шкіл і садочків. Коли ремонтні роботи будуть завершені і як місто перечікує комунальні негаразди – в наступному матеріалі.

Від неділі половина мешканців Бердянська змушена обходитися без центрального водопостачання. Містяни вишукуються в довжелезні черги біля цистерн із технічною водою. Її в житлові мікрорайони раз на добу привозять рятувальники. Пані Неля прийшла з пятилітровим бутлем, але не певна, що такого запасу вистачить.

Ті, кому стояти у чергах ліньки, йдуть по воду до моря.

За питною водою городяни йдуть до крамниць. 500-літрову діжку розкуповують за кілька годин. Максимальна ціна за літр – півтори гривні.

Воду вимкнули через аварію на центральному міському каналізаційному колекторі. Він відводить до 80% стоків. Місце прориву комунальники вже виявили.

"Складність головна в тому, що глибина залягання близько восьми метрів. За документами, які в нас є, глибина залягання – 3-4 метри. Ми розраховували на свою техніку, яка є в місті. При виконанні робіт, у нічний час, ми не змогли добрати до труби", – пояснив головний інженер КП "Бердянськводоканал" Андрій Бурлєй.

Відремонтувати треба близько 160 метрів трубопроводу. Колектор, на якому сталася аварія, капітально відремонтували на початку двотисячних. За документами, без ремонту він мав пропрацювати 35 років. Чому конструкція не витримала й половини гарантійного терміну, комунальники не знають.

"Це нехай експерти роблять висновки. Колектор провалився, бо провалилися бетонні зводи труби, яка була тут прокладена в 2002 році", – прокоментував директор "Бердянськводоканалу" Олександр Македонський.

За підрахунками комунальників, на ремонт колектора місту необхідно майже півтора мільйона гривень. Поки що знайшли лише 300 тисяч.

"Також уже підготовлені листи в усі служби і обласного рівня, і державного для того, щоб провести ці заходи. Це серйозний об'єкт, він потребує серйозних вкладень. Ми, зі свого боку, максимально цьому сприятимемо", – прокоментував заступник міського голови Григорій Горячев.

Коли вдасться відновити централізоване водопостачання ані комунальники, ані чиновники поки що не знають. Винних в аварії планують шукати, коли завершать ремонт.

Сніжана Юр'єва, "5 канал"

Попередній матеріал
Що означає "Від Крут до Брюсселя" та чому найбільші перемоги Президент планує на останній рік другого терміну – "БлогПост"
Наступний матеріал
"Єдиний, хто бачив момент поранення": у справі розстрілів на Майдані допитали 2-х свідків убивства активістів

У Бердянську сталася аварія на колекторі – без води лишилися більш як 100 тисяч містян

Влада Торецька оголосила надзвичайну ситуацію через відсутність водопостачання

Поцілив просто в голову: росіянин влаштував стрілянину в лікарні Бердянська

Антирекорд на Одещині: за добу на дрогах області сталося понад 80 ДТП

У Бразилії стався прорив греблі в Бразилії – близько 300 людей зникли безвісти

Вибухнути могло будь-якої миті: два брати героїчно врятували родину з палаючого авто – подробиці