Прапор України, спецпризначенці
Прапор України, спецпризначенці 5 канал

Пройшли "Афган" та оборону ДАП: 3-й полк спецпризначення святкує річницю створення

У війні на Донбасі полк втратив 44 військовослужбовців, двоє – зникли

У Кропивницькому третій окремий полк спецпризначення відзначив 55-ту річницю з моменту створення. Цей полк є правонаступником 10-ї окремої бригади спеціального призначення, яку сформували у 1962 році в місті Старий Крим, передає "5 канал".

Військові розвідники пройшли Афганістан, за роки незалежності брали участь у міжнародних навчаннях та миротворчих місіях.

"У тій же війні в Демократичній республіці Афганістан офіційно наш полк участі не брав, але він входив до складу іншого полку. Є навіть такий фільм, щоправда, зняли росіяни, "Мисливці за караваном". Там були полювання на "стінгера" американського. То саме наша група, наш старший лейтенант Ковтун – перший і захопив цей зразок "Стінгера", який потім передали для того, щоб уже наше інструкторське бюро мало можливість якось боротися з цим",  розповідає офіцер відділу по роботі з особовим складом 3-го окремого полку спецпризначення ЗСУ Валерій Голубенко.

У 2003 році полк передислокували до Кіровограда – нинішнього Кропивницького.

Уже під час російської агресії на сході спецназівці боронили Донецький аеропорт. На честь дня народження військові підняли над частиною бойовий прапор із Донецького летовища.

"Аеропорт, Савур-Могила, Іловайськ – тобто майже всюди був третій полк. Просто звичайні хлопці, які виконують свою роботу. Називають "кіборгами" – це дуже добре. Для позитиву, для підняття духу", – переконаний Голубенко.

Кращих бійців командування відзначило грамотами. Їм присвоїли позачергові військові звання. У війні на Донбасі полк втратив 44 військовослужбовців, двоє вважаються зниклими безвісти, ще двоє – досі в полоні бойовиків.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Три роки потому: як Краматорськ, Слов'янськ, Бахмут святкують річницю звільнення від окупації – ФОТО

Попередній матеріал
Щоб не плакать, я сміялась: До України дістався шокуючий флешмоб #faceofdepression
Наступний матеріал
Гройсман розповів, яких пенсій більше не буде
Loading...