Домашні тварини
Домашні тварини 5 канал

Чіп, жетони, QR-код: нові правила утримання домашніх тварин у Дніпрі

Дніпровська міська рада започаткувала обов’язкову реєстрацію домашніх тварин – тобто обов'язкове чіпування. Тварина, серед іншого, матиме спеціальний жетон із QR-кодом

Стітчу – 4 місяці. "В люди" він поки що виходить рідко, найчастіше грається на власному подвір'ї, а то й взагалі удома. Ризик загубитись у цуценяти нині зведений до мінімуму, проте з часом господарі планують надягти на нього чіп.

"Хочу зареєструвати, тому що це єдина база, і у випадку, якщо собака загубився – більша імовірність, що її знайдуть, ніж просто наявність жетона", – каже власниця собаки Анна Ткаченко.

На рівні країни поки що немає єдиної законодавчої норми, яка б зобов'язувала реєструвати свійських тварин. Але Дніпровська міська рада ще торік ухвалила правила обов'язкової реєстрації чотирилапих, насамперед собак.

Найвагоміший аргумент – контроль за кількістю безпритульних тварин. Згідно з постановою, у собаки обов'язково має бути чіп, а також спеціальний жетон із QR-кодом, інформацію з якого можна зчитати за допомогою смартфона. На чіпі має бути записана адреса господаря та його номер телефону.

"Діє обов'язкова реєстрація, але поки без матеріальної відповідальності. На сьогодні це більше, як рекомендації. За фактом виходить, що особливої активності поки немає. Після реєстрації міської бази даних у нас 134 тварини зареєстровано", – розповідає директор КП "Зооконтроль" Дніпровської міськради Олег Кучин.

Чиновники планували започаткувати обов'язкову реєстрацію від початку року, але через бюрократичні питання перенесли впровадження нових правил на квітень.

"Собаки мають бути зареєстровані, але крім всього іншого, вони також зареєстровані у всіх собачих клубах. Водночас, і "безхатьки" мають також бути певним чином поставлені на облік. Тому що нині багато людей позбавляються від небажаних собак, зокрема, навіть від породистих", – пояснює проблему власниця собаки Людмила.

Ще одна власниця чотирилапого Юлія побоюється, що в Україні така процедура може бути болючою для тварини. Поки що міська рада закликає добровільно зареєструвати домашніх улюбленців, а з наступного року за невиконання цих правил має намір карати грошима.

Який штраф передбачено - дивіться у сюжеті: 

Аліна Елєвтєрова, Андрій Ковбаса, Дніпро, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

З "дредами" і не тільки: незвичні породи собак на EuroDog Show у Києві – фотогалерея

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Тиша" від окупанта: загинули троє бійців АТО, є поранені
Наступний матеріал
Дивіться наживо на 5.UA засідання Кабміну і брифінг заступника генпрокурора
Loading...