Жолобок
Жолобок 5 канал

"Не зраділи журналістам": яка вона – найгарячіша точка Луганщини просто під час обстрілу

Попереду – окупований Жолобок. За спинами – підконтрольне Києву Кримське. Через постійні обстріли журналістів сюди пускають уперше

Найгарячіша точка на Луганщині – район окупованого Жолобка, кажуть вояки. Та попри напружену ситуацію, армійці наважилися провести на позиції знімальну групу "5 каналу". Присутності журналістів на передовій морська піхота регулярних військ Росії – не зраділа, й відкрила вогонь.

Сергій проводить знімальну групу "5 каналу" до захисників Кримського. До позицій ворога звідси лише кількасот метрів: "Іти за мною. Слухати, що я буду казати. В разі обстрілу – в укриття".

Далі – з кілометр шляху шанцями. І ось вона – передова лінія оборони Об'єднаних сил. Попереду окупований Жолобок. За спинами захисників – підконтрольне Києву Кримське. Через постійні обстріли журналістів сюди пускають уперше.

"На позиції до захисників Кримського ми прибули разом з капеланом, і в цей час окупанти відкрили вогонь з кулеметів", – зазначає кореспондент. Армійці кажуть, що поведінка ворога на цій ділянці фронту непередбачувана. Помітивши рух на позиціях, окупанти накривають вогнем сусідній опорний пункт.

Воюють окупанти на цій ділянці фронту під прапором морської піхоти російської армії.

"Моря тут немає, природно, що це російські регулярні війська тут працюють. Іншого осмислення цього прапора немає", – 22-річний Олександр є одним із захисників Кримського. Контракт зі Збройними силами підписав торік.

Каже, сил залишатися осторонь війни на сході – не було: "Вони тут вбивають наших хлопців, знущаються. Скільки можна сидіти вдома, склавши руки. І вирішив теж, зі своєї сторони, хоча би чимось допомогти із стримуванням агресії з боку противника".

Розмову переривають чергові постріли. Окупанти відкривають вогонь у бік опорного пункту. Цього разу – прицільно.

"Ось ви тільки що стали свідками того, як представники російських окупаційних військ, ні з того, ні з сього, відкрили провокаційний вогонь у бік наших захисників. Причини для цього не було ніякої. Логіку орків зрозуміти неможливо. Навіщо вони це роблять? Чому?" – зауважує В'ячеслав.

Вояки змушені вогнем відповісти на ворожий обстріл. Поки одні стріляють, інші дозаряджають зброю. Перестрілка триває зо 20 хвилин. Знімальна група залишається з бійцями. Покидати опорний пункт значно небезпечніше, ніж залишатися на передовій. Підходи до опорного пункту – теж прострілюються.

Щойно вогонь притихає, армійці дуже швидко виводять знімальну групу з опорного пункту. Кажуть, що затишшя – на лічені хвилини, поки ворог перезаряджає зброю.

"Було дуже складно, проте ми все ж вийшли з того місця, куди й досі летять ворожі кулі. Там залишаються захисники переднього краю, і вони обіцяють – позиції втримають".

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, Луганська область, "5 канал"

Міни виробництва РФ розривались просто в будинках українців – ФОТО з Золотого

Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
/

Попередній матеріал
"Із рваними ранами, опіками облич самі вибралися": на заводі Кривого Рогу стався нещасний випадок
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.СОМ": історик, громадський діяч, письменник та філософ Густав Водічка на "5 каналі"

"Зараз простіше воювати": на Приазовському напрямку активізувалися окупанти

Обстріли та неспокій: на фронті поранено трьох українських військових

"Ще спитаємо з казаків за це": армійці розповіли, хто завдав масованого удару по Золотому

Штаб ООС: окупанти випустили 85 снарядів і мін, один армієць загинув

Окупанти застосували 122-мм арт-системи: загинув боєць ООС, ще двоє поранені

"Донечка перестала розмовляти": окупанти вгатили по мирних у Золотому та Новоолександрівці