5 канал

Не війною єдиною: активісти з Попасної узялися обладнати ігровий майданчик для дітей з інвалідністю

На обліку в Попансянському центрі для дітей з інвалідністю майже 40 діток із Попасної

Не війною єдиною, вирішили активісти з прифронтової Попасної, і взялися обладнати ігровий майданчик для дітей з інвалідністю. Таких у місті за офіційними даними 40. Ще 80 малюків нині проходять комісію щодо встановлення ступеню інвалідності.

У 6-класниці Надійки – спинно-мозкова грижа. З інвалідністю дівчинка живе від народження. Проблеми зі здоров'ям привели її до Попансянського центру для дітей з інвалідністю, який вона відвідує вже понад півроку.

Дівчинка розповідає: "Ми тут займаємося агнглійскою мовою, пісочною терапією. Реабілітолог – я там теж займаюся, психолог, ще масаж роблять".

5 канал

На обліку в центрі майже 40 дітей із Попасної. На психіці кожного – відбилася війна. Про обстріли малеча знає не з чуток. Усі мріють про мир.

"Ось я намалювала мирне небо, траву, ще потрібно диванчик намалювати. Бачите, по небу, он воно! Ось як воно виглядає", – розповідає маленька Кіра.

Центр реабілітації дітей з інвалідністю у Попасній відкрили минулої осені. Відремонтували закинуте приміщення, обладнали процедурні зали. А от коштів на ігровий майданчик тоді не вистачило. Допомогти з будівництвом майданчика взялися місцеві активісти. Виграли міжнародний грант на 50 тисяч гривень. Решту додали небайдужі містяни. Встановлювали майданчик – власними силами.

"Ми хотіли показати,  що ці діти потребують нашої підтримки. І що можна створювати такі майданчики без великих грошей, без бюджетних грошей. І найголовніше, чого ми хотіли добитися, – це запросити діток з інвалідністю, щоб вони спілкувалися разом з дітками здоровими, щоб вони між собою спілкувалися. Щоб вони бачили, що вони потрібні нам, так само, як ми потрібні їм", – говорить активіст Микола Ханатов.  

5 канал

А волонтер Денис Бочинський зауважує: "Гроші в країні є, ідеї в країні є! Питання знайти ключик, який відкриє і активує всі ці процеси. І наше завдання якраз полягає в тому, щоб допомогти людям трошечки озирнутися навколо, зрозуміти, що в них є сили і спроможність це робити". 

Крім Попасної, благодійники також підтримали іще 13-ть культурних ініціатив мешканців Донецької та Луганської областей.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, Луганська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Офіційний старт "Євробачення-2018": чим збирається вражати європейських глядачів Melovin
Наступний матеріал
Із медовими пряниками та вуличним святкуваннями: Івано-Франківськ відзначає 356-й день народження
Loading...